::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD

Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, schola dziecięca i chór parafialny wystąpiły w koncercie kolęd, jaki odbył się w janowskim sanktuarium.

W barokowej scenerii janowskiej świątyni przystrojonej jeszcze bożonarodzeniowymi dekoracjami odbył się niezwykły koncert kolęd i pastorałek, w którym wystąpiły miejscowe zespoły śpiewacze oraz chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

– Kolędy i pastorałki to piękne pieśni mówiące o tajemnicy Bożego Narodzenia, chętnie śpiewane przez wszystkich. Koncertem noworocznym chcemy przedłużyć nasze świętowanie i radość z narodzin Jezusa. Cieszę się, że obok chóru wojskowego mogły wystąpić nasza schola dziecięca i chór parafialny tworząc wspaniałą atmosferę wspólnej modlitwy i uwielbienie Boga – podkreślił ks. Tomasz Lis.

Na początku koncertu wystąpił schola dziecięca z kolędą „Przybieżeli do Betlejem pasterze” i pastorałką „Gore Gwiazda Jezusowi”.

Kolejnym zespołem, który zaśpiewał kolędy był chór parafialny pod kierownictwem Marka Sulowskiego. Zaprezentowali oni kolędę „Raduj się, świecie!” oraz „Aniołowie z naszych pól”. Chór wykonał kolędy w układzie czterogłosowym.

Gwiazdą noworocznego koncertu był chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który w niemal godzinnym koncercie zaprezentował kolędy i pastorałki we wspaniałej aranżacji. Kilka kolęd pochodziło z czasów walki o niepodległość Ojczyzny i zawierało elementy patriotyczne. Po dwukrotnym bis zespół zakończył koncert pieśnią ”Boże coś Polskę”.

Koncert został zorganizowany we współpracy z Michałem Moskalem, doradcą wicepremiera Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

  do góry

Dodano: 16 stycznia 2023 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2023


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004