::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PAMIĘCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH I WYKLĘTYCH

1 marca w janowskim sanktuarium obchodziliśmy dzień pamięci żołnierzy, którzy do końca walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę. Po Mszy odbył się apel poległych i złożono kwiaty pod pomnikiem bohaterskich Żołnierzy Wyklętych.

Mszy św. w janowskim sanktuarium podczas której modlono się za poległych i zamordowanych Żołnierzy Wyklętych przewodniczył ks. Waldemar Farion, proboszcz parafii św. Jadwigi. Rozpoczynając wspólną modlitwę listę Żołnierzy Niezłomnych odczytał ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii, przywołując pamięć o lokalnych bohaterach.

Na wspólnej modlitwie zgromadzili się samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, szkół i organizacji społecznych, harcerze oraz grupa rekonstrukcyjna im. płk Zieleniewskiego z Majdanu Obleszcze. Podczas homilii ks. Tomasz Kopeć mówił o konieczności przywracania pamięci o bohaterach, którzy nie składali broni w obronie niepodległości Ojczyzny, choć wiedzieli o konsekwencjach jakie poniosą za swoją niezłomna postawę i walkę do końca.

Po Mszy św. dalsza część obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych odbyła się na Rynku miasta, gdzie okolicznościowe słowo wygłosił Artur Pizoń, Starosta Janowski, odczytano także apel poległych, a dla uczczenia bohaterów oddano salwę honorową i delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem upamiętniającym bohaterskich żołnierzy.

W najbliższą niedzielę, 5 marca odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Początek o godz. 12.00 na Kruczku.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

  do góry

Dodano:3 marca 2023 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2023


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004