::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron ::

powrótPowrót do strony głównej

BIEG TROPEM WILCZYM

W niedzielę 5 marca na Kruczku odbyła się XI janowska edycja biegu ku czci pamięci Żołnierzy Niezłomnych „Bieg Tropem Wilczym”. Na dwu trasach pobiegło blisko 200 uczestników.

Bieg Tropem Wilczym był kontynuacją janowskich obchodów ku czci Żołnierzy Wyklętych. Od kilku lat janowski bieg odbywa się na uroczysku Kruczek, miejscu upamiętnienia walk o niepodległości i niezawisłość naszej Ojczyzny. Organizatorem janowskiego biegu jest Stowarzyszenie Motocyklowe „Wrzesień 39”. W organizację wydarzenia zaangażowani byli janowscy harcerze. Bieg zorganizowano na dwu dystansach 1953 m oraz 5 km. Na starcie stanęło blisko 200 uczestników. Rozpoczynając wydarzenie najpierw przedstawiciele władz oraz stowarzyszeń, szkół i harcerzy złożyli wieńce i znicze pod pomnikiem upamiętniającym poległych Żołnierzy Niezłomnych. Modlitwę za pomordowanych i poległych Żołnierzy Wyklętych poprowadził ks. Tomasz Kopeć. W biegu wzięli udział przedstawiciele parlamentarzystów, lokalnych władz samorządowych, uczniowie szkół i całe rodziny. Uczestnicy otrzymali w pakiecie startowym pamiątkową koszulkę oraz wydawnictwa o Żołnierzach Niezłomnych. Każdy kto ukończył bieg uhonorowany został pamiątkowym medalem. Organizatorzy zapewnili także ciepłą herbatę i serwowali pieczone kiełbaski.

Tekst i foto: arch. paraf.