::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PRZYJDŹ, DAJ ŚWIADECTWO!

Pod takim tytułem grupa dzieci pod kierunkiem siostry Wiktorii Byszuk przygotowała inscenizowaną drogę krzyżową, w której dzieci wcieliły się w historyczne postacie, które towarzyszyły męce Jezusa.

W każdą środę Wielkiego Postu o godz. 16.00 w naszym sanktuarium odbywa się nabożeństwo drogi krzyżowej dla dzieci. Najmłodsi parafianie pod kierunkiem katechetów przygotowują i prowadzą pasyjne nabożeństwo. W środę 15 marca inscenizowaną drogę krzyżową przygotowały dzieci ze scholi pod kierunkiem siostry Wiktorii Byszuk ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Dzieci wcieliły się w postaci osób, które towarzyszyły Jezusowi podczas niesienia krzyża na Golgotę. Narrator wzywał dzieci, aby odtwarzając rolę historycznych postaci dały świadectwo ze spotkania z cierpiącym Jezusem. Dzieci doskonale zaprezentowały osobiste przeżycia historycznych osób przybliżając obecnym dzieciom i rodzicom jak bardzo ważne było to wydarzenie dla współczesnych Jezusowej męce.

- Jestem bardzo wdzięczna dzieciom za zaangażowanie i piękne odtworzenie ról. Wiele słów podziękowania należy się rodzicom, ze pomoc w przygotowaniu strojów i wsparcie dzieci w naukę tekstów. Myślę, że dzięki temu wszyscy mogliśmy na chwilę przenieść się w atmosferę tamtego czasu, gdy Jezus poprzez swoją mękę i śmierć wysłużył nam dokupienie – podkreśliła siostra Wiktoria.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

  do góry

Dodano:20 marca 2023 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2023


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004