::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA POTRZEBUJĄCYCH

Blisko tonę żywności zebrali młodzi wolontariusze podczas przedświątecznej zbiórki żywności. Produkty posegregowane w paczki trafią do osób najbardziej potrzebujących i ubogich z naszej parafii i miasta.

W dniach 17-18 marca w janowskich sklepach Biedronka i Stokrotka wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza i z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa kwestowali zbierając żywność o przedłużonym terminie do spożycia. Łącznie kwestowało ponad 150 młodych wolontariusz.

 - Od kilku lat młodzież bardzo chętnie włącza się w działania dobroczynne na rzecz potrzebujących. Podobnie było tym razem. Nie brakowało chętnych, którzy kwestowali by w janowskich marketach – podkreśliła siostra Tomasza Jaroszkiewicz, ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, koordynatorka akcji.

Podczas dwudniowej kwesty zebrano 950 kg żywności, z których przygotowano 110 paczek, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom z Janowa Lubelskiego i okolic.

 - Swoje dary w postaci 60 gotowych paczek o łącznej sumie 180 kg przekazała firma Janex oraz 24 kg żywności przekazali mężczyźni należący do formacji Wojownicy Maryi – podkreślił ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii. Wojownicy odpowiedzialni byli także za transport zebranej żywności ze sklepów do przyparafialnego magazynu.

 – Dziękujemy przede wszystkim ofiarodawcom i wszystkim, którzy robiąc zakupy w sklepach dzielili się żywnością. To piękny gest wielkopostnej jałmużny. Dziękujemy także wolontariuszom i wszystkim, którzy mas wspierali pomocą i modlitwą. Jestem przekonana, że wspólny wysiłek przyniesie wiele dobra u osób, które obdarujemy pomocą żywnościową i pozwoli im pięknie przeżyć nadchodzące święta wielkanocne – podsumowała siostra Tomasza.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII (30 ZDJĘĆ)

  do góry

Dodano:21 marca 2023 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2023


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004