::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

NOWI MINISTRANCI

10 kandydatów zostało włączonych do grona ministrantów. Złożyli przyrzeczenia, ubrali po raz pierwszy strój liturgiczny, komże i posługiwali podczas Mszy świętej.

- Kandydaci przez blisko rok przygotowywali się do tego momentu. Podczas zbiórek poznawali zasady ministranckie, jak posługuje się podczas Mszy św. i różnych nabożeństw oraz jak bycie ministrantem ma wpływać na codzienne zachowanie – podkreślał ks. Tomasz Kopeć, wikariusz parafii, opiekun grupy ministranckiej.

Po rocznym stażu, jako kandydaci na ministranta, chłopcy zostali dopuszczeni do włączenia do grona parafialnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Uroczyste wprowadzenie i poświęcenie ich stroju liturgicznego, komży, odbyło się w niedzielę, 7 maja podczas Mszy św. o godz. 10.30. Kandydatów przedstawił ich opiekun duchowy, ks. Tomasz Kopeć, zaświadczając, że są godni pełnić tę funkcję w liturgii. Następnie ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii pobłogosławił nowych ministrantów i poświęci ich komże. Po tym obrzędzie nowi ministranci posługiwali podczas dalszej części Mszy św. Na zakończenie otrzymali okolicznościowe dyplomy. Życzenia nowym ministrantom złożył ksiądz proboszcz, dziękując także rodzicom, za to, że wspierają swoich synów w ich formacji ministranckiej.

– Już od września zapraszamy chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów na zbiórki kandydatów – dodał ks. Tomasz Kopeć.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

do góry

Dodano: 11 maja 2023 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2023


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004