::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

RUSZYLI NA ŚDM

Czterdziestoosobowa grupa młodych z dwóch dekanatów: janowskiego i modliborskiego wyruszyła na Światowe Dni Młodzieży. Najpierw czas spędzą w gościnnej diecezji Braga, a potem spotkają się z papieżem Franciszkiem i młodymi z całego świata w Lizbonie.

Wyjazd młodych wraz z duszpasterzami: ks. Tomaszem Kopciem i ks. Łukaszem Kołodziejem poprzedziła Msza św. w janowskim sanktuarium. Mszy św. o godz. 22.00 przewodniczył ks. T. Kopeć wraz z nim Eucharystię koncelebrowali kapłani z parafii z których wyjeżdżała młodzież. Po Mszy św. odbyło się posłanie wraz z błogosławieństwem i modlitwą o szczęśliwą podróż. Potem były rodzinne pożegnania i wyjazd na lotnisko do Warszawy

– Jesteśmy pełni ekscytacji, wyjeżdżamy na wielkie wydarzenie ogólnoświatowe, spotkanie młodych a bardzo wielu krajów. Jesteśmy ciekawi czasu spędzonego w diecezji która będzie nas gościła. Przygotowaliśmy naszym gospodarzom kilka niespodzianek i pamiątki z Polski. No i potem spotkanie z papieżem i młodymi z całego świata. Myślę, że będzie to bardzo niezwykły ale i piękny czas – podkreślała Karolina

– Chyba każdy z nas miał problem ze spakowaniem walizki. Wracamy dopiero 11 sierpnia więc trzeba było bardzo wiele rzeczy pozabierać. Myślę, że będzie to dla nas czas wzajemnego poznania jako grupy ale i czas świadectwa które chcemy dać wobec młodych z Portugalii i całego świata, jak wiele wiary i zawierzenia Maryi jest w nas młodych Polakach – dodała.

Pierwsze dni młodzi spędza w diecezji Braga w parafii Ribeirao. - ŚDM składają się z dwóch części, najpierw odbywają się Dni w Diecezjach, które my spędzimy w diecezji Braga w parafii Ribeirao. Tutaj zaplanowano wspólne spotkania, dzień poświęcony osobom starszym i chorym. Poznamy kulturę i zabytki tej części Portugalii. Druga część to obchody centralne ŚDM, są to spotkania młodych z papieżem, które codziennie mają innych charakter, a ich zwieńczeniem jest Msza Święta Posłania poprzedzona całonocnym czuwaniem.

- Po zakończeniu ŚDM zostajemy jeszcze kilka dni w Portugalii odwiedzając wiele historycznych i sakralnych miejsc, jak chociażby Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Mamy nadzieję, że ten czas przede wszystkim będzie okazją do pogłębienia wiary dla naszych młodych – podkreślił ks. T. Kopeć.

Głównym celem ŚDM jest modlitwa młodych z Ojcem Świętym, wspólnota i integracja, którą tworzą młodzi. Jest to wspólne świadectwo wiary, które jest udziałem młodych pokazujących, jak wygląda Żywy Kościół. Dlatego młodzi ruszający do Portugalii zapewnili o modlitwie w intencji diecezji, parafii, bliskich i w intencji nowych powołań. Młodzi powrócą 11 sierpnia, już teraz czekamy na ich relację.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

 

do góry

Dodano:25 lipca 2023 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2023


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004