::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

OTWARTE SERCA PORTUGALCZYKÓW

Nasza młodzież szczęśliwie dotarła do Portugalii. Gościnnie przyjęli ich mieszkańcy parafii Ribeirao. Na powitanie zagrała orkiestra, wystrzeliły sztuczne ognie, były ciepłe słowa powitania.

Po kilku niespodziankach związanych z podróżą młodzież wraz z duszpasterzami z dekanatu Janów Lubelski dotarła do Portugalii na Światowe Dni Młodzieży.

Zaskoczeniem było to, że kilka osób nie miało biletu na wspólny lot, więc przebukowano ich na inny. Jednak po spokojnej i rzeczowej rozmowie z firmą lotniczą znalazły się miejsca dla sześciu osób w „biznes class”. I szczęśliwie polecieliśmy do Portugali na lotnisko w Porto. Stamtąd pojechaliśmy do parafii, gdzie spędzimy tzw. „dni w diecezjach”. Nasza grupa dostała przydział w diecezji Braga w parafii Ribeirao – poinformował ks. Tomasz Kopeć.

O gościnności mieszkańców portugalskiej parafii nasi pielgrzymi przekonali się od pierwszej chwili, gdy dotarli na miejsce.

– Na nasze powitanie zagrała orkiestra, witali nas młodzi ale także starsi mieszkańcy parafii oraz całe rodziny. Ku naszemu zaskoczeniu nawet przygotowano wystrzały sztucznych ogni. To było niesamowite jak wiele osób z entuzjazmem nas witało i cieszyło się z naszego przybycia. W ramach swoistego rewanżu my zaśpiewaliśmy „Witamy Was, alleluja” oraz „Jesteście darem”. Po szybkim złożeniu bagaży w miejscu noclegowym poszliśmy na przygotowany przez gospodarzy obiad – opowiadała Karolina Tylus.

Zaskoczeniem było to, że dzieciaki i młodzi skandowali „Lewandowski”. To przypomniało, że Portugalczycy żyją futbolem i doskonale znają polską gwiazdę piłki nożnej. Mieszkańcy parafii Ribeirao przygotowali także krótką prezentację o swoim mieście i regionie, aby przybliżyć naszej młodzieży miejsce do którego przybyli. W kolejne dni młodzi będą zwiedzać okolicę, spotkają się z osobami starszymi w domu pomocy oraz zaprezentują ciekawostki o naszej diecezji i regionie.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

 

do góry

Dodano:25 lipca 2023 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2023


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004