::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE RYCERSTWA NIEPOKALANEJ

I CHÓRKU „PROMYKI MARYI"

Okres Bożego Narodzenia to czas spotkań opłatkowych i tradycja śpiewania kolęd i pastorałek. W niedzielę Chrztu Pańskiego - 10 stycznia 2016 r. po Mszy św. o godz. 10:30 w jadalni domu parafialnego miało miejsce spotkanie opłatkowe Rycerstwa Niepokalanej i chórku „Promyki Maryi”. Na spotkanie przybyły członkinie Rycerstwa Niepokalanej grupy dorosłych; bardzo dziękujemy, że zjednoczyły się z nami we wspólnym świętowaniu.

Na początek wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”, następnie Magdalena Placha - animatorka Rycerstwa Niepokalanej - odczytała fragment Ewangelii św. Łukasza mówiący o narodzeniu Pana Jezusa. W radosnej atmosferze wszyscy dzielili się opłatkiem, przypominając sobie, że to chleb miłości.

Cieszyliśmy się z obecności na tym spotkaniu Ks. Proboszcza Jacka Staszaka, który mile został przyjęty i chętnie, z radością przekazywał zebranym życzenia i łamał się opłatkiem.

Spotkanie opłatkowe przebiegało we wspaniałej atmosferze i przy stole pełnym słodkości, dzięki hojności rodziców, którzy też byli z nami obecni – dziękujemy!

Dzieci bardzo chętnie śpiewały kolędy i pastorałki.

Tekst i foto: s. Łucja

 

 

  do góry

Dodano: 11 stycznia 2016 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016