::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!

W niedzielę, 24 stycznia 2016 roku, odbyło się spotkanie opłatkowo - noworoczne Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanktuarium. O godzinie 15.00, w kościele odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji i intencjach Ojca Św. Franciszka, o pokój na świecie, o rozwój Wspólnot w diecezji Sandomierskiej, w Ojczyźnie i w świecie, za nasze i wszystkie polskie rodziny oraz za dusze zmarłych, a następnie kontynuowaliśmy spotkanie w Domu Pielgrzyma.

Na wstępie, animatorka Teresa w imieniu całej Wspólnoty par. św. Jana Chrzciciela przywitała ks. proboszcza Jacka Staszaka i zaproszonych gości: diecezjalną animatorkę p. Ewę Rokoszewską z Tarnobrzega oraz przedstawicieli Wspólnot z parafii: Modliborzyce, z Wierzchowisk, Zdziłowic, i św. Jadwigi Królowej z Janowa Lub. Otwierając spotkanie p. Teresa nawiązała do przeżyć związanych z uroczystością Świąt Bożego Narodzenia oraz złożyła życzenia dla uczestników spotkania i ich rodzin.

W swoim słowie, ks. proboszcz Jacek wyraził radość z obecności przedstawicieli Wspólnot z innych parafii, podkreślił wagę i wartość modlitwy wspólnotowej w parafiach i złożył życzenia noworoczne, a także udzielił błogosławieństwa do wzrastania w miłości do Serca Pana Jezusa. Zaś p. Ewa podkreśliła wagę miłości Serca Pana Jezusa, oddawanie Mu czci w czasie adoracji i przepraszanie za wszystkie grzechy, jakie ranią Najświętsze Serce Pana Jezusa oraz przekazała aktualne informacje dotyczące działalności Wspólnot w diecezji. Po przełamaniu się opłatkiem było radosne kolędowanie, a także ożywione dyskusje przy smakowitym poczęstunku. Modlitwą „Anioł Pański” zakończyliśmy tegoroczne, rodzinne spotkanie z życzeniem spotkania za rok.

Wielką radością napełnia fakt, że w ostatnim czasie, przy dużym zaangażowaniu księży proboszczów i wsparciu członków Wspólnoty z Sanktuarium w Janowie Lubelskim, powstały trzy nowe Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana panów. W grudniu w parafii Zdziłowice i w Dzwoli, natomiast w styczniu w Andrzejowie. Chwała Tobie Panie.

Tekst: Teresa D.

Zdjęcia: Halina W.

 

  do góry

Dodano: 27 stycznia 2016 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016