::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

NIEDZIELA PALMOWA W KOLEGIACIE JANOWSKIEJ

Niedziela Palmowa zwana Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. W tym dniu wspominamy pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy na osiołku, dlatego liturgia rozpoczyna się procesją z palmami, które święci kapłan. W naszej Kolegiacie Janowskiej Msze św. z uroczystą procesją były o godz. 10:30, kiedy uczestniczyły w niej bardzo licznie dzieci i o godz. 12:00. Palmy były święcone podczas wszystkich Mszy św.

Mszy św. o godz. 10:30 przewodniczył ks. Proboszcz Jacek Staszak. Przed kościołem zgromadziło się dużo dzieci i dorosłych z palmami w rękach. Dzieci należące do Rycerstwa Niepokalanej i Chórku „Promyki Maryi”, podobnie jak w ubiegłym roku, wykonały palmy ponad 2 metrowe.

Palma jest symbolem męczeńskiej śmierci, ale i triumfu, zwycięstwa Jezusa.

W naszym kościele Męka Pańska została odczytana z podziałem na role. Słowa Pana Jezusa odczytał główny celebrans.

Oprawę liturgii Mszy św. przygotowały dzieci pod kierunkiem pani katechetki Jadwigi Tyra. Chórek „Promyki Maryi” swoim śpiewem ubogacił liturgię, Jakub Skubik akompaniował na gitarze.

Z woli św. Jana Pawła II w Niedzielę Palmową od 1986 r. obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Młodzież z naszej parafii udała się do Sandomierza na diecezjalne spotkanie młodych, jako przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Krakowie.

Tekst: s. Łucja

  do góry

Dodano: 20 marca 2016 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016