::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE

DLA MAŁŻEŃSTW I RODZIN

Z JANOWA LUBELSKIEGO I OKOLIC

Rekolekcje odbędą się w dniach od 2 do 5 czerwca 2016 roku. Rozpoczynamy 2 czerwca o godz.17:00 Eucharystią z homilią i procesją eucharystyczną. Dalszy program spotkania jak na plakacie.

Jan Paweł II w Liście do Rodzin pisał miedzy innymi: „…pragnę zapukać do drzwi Waszych domów, pragnę bowiem z Wami wszystkimi się spotkać i przekazać Wam szczególne pozdrowienie. Powiemy więcej ,pragniemy zapukać , aby zaprosić do wspólnego poszukiwania szczęścia małżeńskiego i rodzinnego w czasie tych rekolekcji.”

Czym są rekolekcje ?

Rekolekcje Ewangelizacyjne to wyjątkowy czas spotkania Boga i wspólnoty małżeńskiej. W tym szczególnym Roku Miłosierdzia Bożego, to wyjątkowe zaproszenie dla każdego małżeństwa, które pragnie odnowić wzajemną miłość i umocnić więź małżeńską w Chrystusie. Zachwycić się Miłością od nowa! Temu będą służyły wspólne rozmowy, nabożeństwa i Msza Święta.

Dla kogo są te Rekolekcje ?

Dla wszystkich małżeństw. Każdemu małżeństwu życzymy przejścia przez „Tunel Miłości”, aby odkryć, że Pan Bóg NAS KOCHA i troszczy się – we wszystkich sferach życia - bez względu na jakim „zakręcie” życia się znajdujemy.

• Jeśli jesteście szczęśliwi w swoim małżeństwie, pragniecie jednak pogłębić wiarę oraz przeżyć niezwykłe rekolekcje i spotkanie z Bogiem – przyjedźcie!

• Jeśli widzicie w waszym małżeństwie problemy, jeśli wydaje się Wam, że po tylu latach spędzonych ze sobą nic Was nie zaskoczy. Zapraszamy!

• Może już nie widzicie szansy na ratowanie Waszego Małżeństwa –przyjdźcie. Nie ma problemu, którego Bóg nie mógłby rozwiązać !

• A może dopiero niedawno Wasz związek się rozpoczął, szukacie drogowskazu i pytacie jak żyć? Czekamy na WAS z Receptą na szczęśliwe Małżeństwo!

Dlaczego tak ważne są takie spotkania ?

Kogo nie przekonują argumenty natury duchowej, niech przekonają cyfry. Amerykański socjolog M. A. Wilson przeprowadził badania na temat trwałości różnych związków małżeńskich. Oto wiele mówiące wyniki:

• związek tylko cywilny – rozchodzi się jedna para na dwie (odsetek rozwodów 50%),

• związek po ślubie kościelnym, bez praktyk religijnych – rozchodzi się jedna para na trzy (odsetek rozwodów 33%),

• związek po ślubie kościelnym i przy coniedzielnym wspólnym udziale we Mszy św. – rozchodzi się jedna para na pięćdziesiąt (odsetek rozwodów 2%),

• związek po ślubie kościelnym, przy coniedzielnym wspólnym udziale we Mszy św. i przy codziennej wspólnej modlitwie małżonków – rozpada się jedna para na 1429 (odsetek rozwodów 0,07%).

Wspólna modlitwa małżonków rozumiana również jako wspólny udział w Rekolekcjach stanowi więc niemal stuprocentową gwarancję trwałości i nierozerwalności małżeństwa.

Jakie mogą pojawić się trudności?

Może pojawić się myśl, dopiero był Wielki Post, dopiero były rekolekcje…. tak to prawda ale:

• Czy więc nie warto poświęcić tych kilka dni, aby jeszcze bardziej doświadczyć pełni szczęścia i miłości?

• Czy nie warto w roku Miłosierdzia dać coś więcej z siebie dla Jezusa ,który szaleje z Miłości do każdego z nas, na Jego rękach wypisane jest nasze IMIĘ.

• Czy nie warto poprzez te rekolekcje podjąć współodpowiedzialność za losy Kościoła i naszej Ojczyzny …. Rodzina drogą Kościoła, drogą Ojczyzny.

Razem możemy bardzo dużo, możemy zadbać o tożsamość RODZINY i Narodu.

Co jest jeszcze ważne organizacyjnie?

• Podczas spotkań zapewniamy opiekę nad dziećmi.

• W sobotę i niedzielę zapewniamy skromny posiłek.

• Można się włączyć na każdym etapie rekolekcji.

Jeżeli będziecie chcieli dopytać, bądź też wcześniej zgłosić swój udział dzwońcie:

Tel: 600 167 404

Przyjdźcie Jezus czeka właśnie na Was! Zaproście jedno Małżeństwo!

To będzie taki mały prezencik od WAS dla JEZUSA!

Organizatorzy

PROGRAM

Kliknij, aby powiększyć - poznaj program rekolekcji!

SPOT PROMOCYJNY

Klikni, aby obejrzeć film na YouTube!

 

  do góry

Dodano: 10 maja 2016 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016