::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ŚWIĘCENIA DIAKONATU W ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ

Dnia 7 maja w kościele parafialnym p.w. Ducha Świętego w Poniatowej i w Bazylice św. Anny w Lubartowie odbyły się święcenia diakonatu dla archidiecezji lubelskiej, które przyjęło 11 alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Posługa diakona to pierwszy stopień święceń kapłańskich, który wiąże się z publicznym wyznaniem wiary, przyrzeczeniem posłuszeństwa własnemu ordynariuszowi i przestrzeganiem celibatu.

Diakoni głoszą słowo Boże, posługują przy ołtarzu asystując prezbiterom w czasie Mszy świętej, prowadzą nabożeństwa oraz mogą udzielać sakramentu chrztu, błogosławić związki małżeńskie oraz jako szafarze zwyczajni mogą udzielać wiernym Komunii świętej, a także prowadzić pogrzeby na cmentarz.

Posługa diakona, którą przyjąłem w Poniatowej z rąk arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, to dla mnie wielki, niezasłużony dar od Pana Boga. Często zastanawiam się, dlaczego Chrystus zdecydował się powołać właśnie mnie do służby kapłańskiej. Zdecydowałem się pełnić Jego wolę i żyć z Nim i dla Niego jako sługa Kościoła.

Proszę serdecznie wszystkich parafian o modlitwę za mnie i moich przyjaciół - rodaków, którzy kroczą ku kapłaństwu. O wszystkich pamiętam w modlitwie!

dn Maciej Molicki

 

  do góry

Dodano: 11 maja 2016 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016