::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA

DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

W KOLEGIACIE JANOWSKIEJ

 

W sobotę 28 maja br. do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janowie Lubelskim przybyły wraz z rodzicami, wychowawcami, kapłanami i katechetami dzieci z klas III-ich, które w tym roku przeżywały Uroczystość I Komunii Świętej: z Godziszowa, z Woli Raniżowskiej, z par. św. Jadwigi w Janowie Lubelskim i z naszej par. św. Jana Chrzciciela. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10:00. Wszystkich zgromadzonych w sanktuarium – kolegiacie przywitał Kustosz ks. kan. dr Jacek Staszak. Na początku Mszy Świętej koncelebrowanej wraz z kapłanami przedstawił on zebranym krótką historię janowskiego sanktuarium. Ks. wikariusz z Godziszowa wygłosił homilię.

Po Mszy Świętej wszyscy zgromadzeni przeszli procesjonalnie pod pomnik Świętego Jana Pawła II, gdzie odbyła się wspólna modlitwa – litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny.

Następnie przyszedł czas na posiłek, który przygotowała młodzież parafii wraz z s. Maksymilią. Po nim odbył się koncert w wykonaniu dziecięcego zespołu „Giewont” z Zakopanego. Zebrani mogli posłuchać piosenek i zobaczyć tańce góralskie.

Spotkanie zakończyło się bardzo radośnie, dzieci i młodzież z zespołu „Giewont” otrzymali wiele oklasków, wszystkim występ bardzo się podobał.

Tekst: s. Łucja

Foto: Ks. Grzegorz Polak

  do góry

Dodano: 2 czerwca 2015 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016