::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

JUBILEUSZ ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

KS. BISKUPA JANA ŚRUTWY I KAPŁANÓW

 

31 maja br. w naszej janowskiej kolegiacie gościł Ksiądz Biskup Jan Śrutwa - biskup senior Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, który przybył wraz z kapłanami z rocznika święceń kapłańskich, by świętować u stóp Matki Bożej łaskawej i Różańcowej 52 rocznicę kapłaństwa.

Z tej okazji dzieci z Publicznej szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim przygotowały krótki program słowno – muzyczny zawierający wiersze, życzenia i piosenkę połączoną z tańcem ewangelizacyjnym. Dzieci wręczyły Księdzu Biskupowi i wszystkim Księżom jubilatom róże.

Jubileuszowej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz biskup Jan Śrutwa. Po liturgicznym pozdrowieniu Ksiądz Proboszcz, a zarazem Kustosz – ks. kan. dr Jacek Staszak, przywitał Księdza Biskupa i Kapłanów Jubilatów oraz wyraził radość z ich przybycia. Dziękowali oni Bogu przez przyczynę naszej Janowskiej Pani za dar kapłaństwa i wszystkie otrzymane łaski i dary, prosili o nowe, święte powołania do służby Bożej w Kościele.

Przy okazji tego Jubileuszu dziękujmy Bogu za naszych kapłanów, za ich obecność i posługę wśród nas, za wszystko dobro, które się staje naszym udziałem, za czas, siły i talenty, którymi nam służą, prośmy o obfite owoce ich kapłańskiej służby. Otaczajmy ich naszą szczerą modlitwą.

Tekst: s. Łucja

  do góry

Dodano: 2 czerwca 2015 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016