::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE W SANDOMIERZU

W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 3 czerwca 2016 roku, kolejny już raz, zgromadziła na wspólnej modlitwie w katedrze sandomierskiej Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z całej diecezji. O godzinie 16–tej, ordynariusz Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz spotkał się ze Wspólnotami, a po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego przed katedrą, wszyscy uczestnicy spotkania przeszli przez Bramę Miłosierdzia. Godzinę adoracyjną przeprowadziła Wspólnota Intronizacyjna z katedry. Następnie była sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Frankowskiego oraz przybyłych księży opiekunów Wspólnot, a homilię wygłosił dominikanin o. Marek Grzelczak.

Przed błogosławieństwem Ks. Bp Edward wyraził wdzięczność za tak liczny udział Wspólnot i mobilizował do wielkiej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz w intencji naszej Ojczyzny. Diecezjalna animatorka Ewa Rokoszewska, w imieniu Wspólnot podziękowała Ks. Biskupowi za ojcowską troskę i Jego wielkie patriotyczne serce, a także O. Markowi i diecezjalnemu opiekunowi Ks. Stanisławowi Olszówce.
Po zakończonej Mszy św., i ucałowaniu relikwii św. Małgorzaty Alacoque, Ks. Biskup Edward spotkał się z 25-cioma przedstawicielami Wspólnot z naszego terenu: z parafii św. Jana Chrzciciela, i św. Jadwigi Królowej z Janowa Lub., Wólki Ratajskiej, Wierzchowisk i Modliborzyc. Animatorka Teresa przedstawiła też obecne delegacje z nowopowstałych Wspólnot w parafiach: Dzwoli, Zdziłowicach i Andrzejowie, co sprawiło wielką radość naszemu Pasterzowi.

Tekst: Teresa Duda,

Foto: Czesława Łukasz, Marian Kolasa (St. Wola)

 

  do góry

Dodano: 12 czerwca 2015 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016