::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

„BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI…”

 

21 lipca br. na Rynku Starego Miasta w Janowie Lubelskim byliśmy świadkami wydarzenia, które na długo zapiszę się nie tylko w naszej pamięci.

To właśnie tutaj, nastąpiło uroczyste powitanie pielgrzymów z Włoch, którzy przybyli do Janowa Lubelskiego na Światowe Dni Młodzieży.

Po zgromadzeniu w Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim i odwiedzeniu muzeum parafialnego młodzież z Włoch, wolontariusze, siostry zakonne, mieszkańcy Janowa Lubelskiego oraz księża na czele z ks. kan. Jackiem Staszakiem i ks. kan. Jackiem Beksińskim przeszli uroczyście na Janowski Rynek.

Na początku podziwiano Taniec Uwielbienia, odtańczony przez wolontariuszy, dzieci, naszych mieszkańców i księży.

Następnie wszystkich przywitał Burmistrz Janowa Lubelskiego, Pan Krzysztof Kołtyś oraz Starosta Janowski, Pan Grzegorz Pyrzyna, który również skierował ciepłe słowa powitania do naszych gości.

Na zakończenie, do Tańca Uwielbienia włączyła się młodzież włoska.

Po powitaniu wszyscy udali się do Łążka Garncarskiego, gdzie wzięli udział m.in. w warsztatach garncarskich i spróbowali naszej kuchni regionalnej. Po południu, w kaplicy w Łążku Ordynackim, została odprawiona Msza Św., po której nasi goście udali się do remizy na spotkanie z mieszkańcami.

W kolejnych dniach nasi goście m.in. odwiedzili szkółkę leśną w Gierłachach, Park Rekreacji ZOOM NATURY oraz spotkali się przy ognisku koło Ośrodka Edukacji Ekologicznej. W sobotę odwiedzą także Sandomierz przed wyjazdem do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Pobyt pielgrzymów z Włoch w Janowie Lubelskim zapisał się miłym akcentem w życiu naszego miasta.

Światowe Dni Młodzieży w Polsce odbywają się po raz drugi. W tym roku pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” – w dniach 26- 31 lipca 2016 roku w Krakowie w Stolicy Miłosierdzia Bożego.

Źródło: janowlubelski.pl

Foto: Dorota Kozdra

Więcej zdjęć na stronie janowlubelski.pl:

- tutaj część 1,

- tutaj część 2

  do góry

Dodano: 23 lipca 2015 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016