::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

SZCZĘŚĆ BOŻE ŻYCZYMY W TWE ŚWIĘTO, W TWE IMIENINY...
MODLITWĘ I WDZIĘCZNOŚĆ, I MIŁOŚĆ CI PRZYNOSIMY…

 

Z racji nieobecności w parafii ks. kan. dr Jacka Staszaka 17 sierpnia, kiedy przypada liturgiczne wspomnienie św. Jacka – patrona naszego ks. proboszcza, świętowaliśmy jego imieniny w niedzielę 28 sierpnia w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 10.30. Przewodniczył jej Ksiądz Solenizant, w koncelebrze byli: ks. inf. Edmund Markiewicz, ks. Grzegorz Polak, wikariusz i ks. Piotr Tylec, rodak. Oprawę muzyczną i liturgiczną przygotował Chórek „Promyki Maryi”. Liturgiczna Służba Ołtarza przyczyniła się do uświetnienia liturgii przez zorganizowanie uroczystej asysty.

Po błogosławieństwie miały miejsce życzenia imieninowe. Rozpoczęły je dzieci wraz z chórkiem „Promyki Maryi”, które wraz z życzeniami przyniosły kwiaty; namalowany obraz wręczyła artystka malarka, ogrodniczka – piękne jabłka, misjonarka - kawę, a listonosz -telegram imieninowy. Dzieci wykonały też piosenkę pt.: „Szczęść Boże życzymy w Twe święto, w Twe imieniny...”.

Potem wyrazy życzliwości i wdzięczności złożyli: młodzież, klerycy pochodzący z naszej parafii, przedstawiciele różnych grup duszpasterskich działających w parafii oraz przedstawiciele janowskich szkół. Wiele osób składało życzenia indywidualnie.
Ksiądz Solenizant podziękował za złożone życzenia, obecność i modlitwę wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. Na zakończenie przygotował słodką niespodziankę dla dzieci i składających życzenia.

Niech i w tym roku Dzień Imienin będzie dobrą sposobnością do podziękowań i zachętą do modlitwy. Dziękujmy Miłosiernemu Bogu za Ks. Proboszcza, za księży pracujących w naszym sanktuarium, za księży rodaków i za tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa; otaczajmy ich naszą wdzięcznością i codzienną modlitwą.

Tekst i foto: s. Łucja

  do góry

Dodano: 30 sierpnia 2015 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016