::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

VI DIECEZJALNA PIELGRZYMKA KÓŁ RÓŻAŃCOWYCH

W pierwszą sobotę października do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli pielgrzymowali członkowie Kół Żywego Różańca. W diecezjalnej pielgrzymce Róż Różańcowych wzięło udział blisko 3 tys. osób codziennie podejmujących maryjną modlitwę, a wśród nich ponad 60 pielgrzymów z obu parafii janowskich.

Na wspólne spotkanie przybyli członkowie kół różańcowych z całej diecezji którzy reprezentowali ponad 40 tys. rzeszę osób należących do Kół Żywego Różańca.

Pielgrzymkę rozpoczęło zawiązanie wspólnoty w stalowowolskim sanktuarium gdzie ks. Augustyn Łyko, diecezjalny moderator Kół Różańcowych, powitał przybyłych pielgrzymów. Następnie grupa młodzieży i dzieci przedstawiła pielgrzymom historię sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i historię łaskami słynącego obrazu maryjnego. Kontynuacją spotkania była wspólna modlitwa różańcowa, którą członkowie Kół Różańcowych ofiarowali w intencjach diecezji, rodzin i powołań kapłańskich i zakonnych. Główna Msza św. koncelebrowana była przez kapłanów, duszpasterzy Kół Różańcowych pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza.

Podczas homilii ks. Augustyn Łyko, diecezjalny moderator Kół Różańcowych wskazał na Maryję jak na Matkę Miłosierdzia, która ma otwarte serce na każdego człowieka i uczy bycia miłosiernymi wobec drugiego człowieka. Stwierdził też, że z roku na rok przybywa coraz więcej pielgrzymów, co jest znakiem, że kochamy tę modlitwę i coraz więcej osób ją podejmuje.

W kilku słowach na zakończenie Mszy św. biskup K. Nitkiewicz nawiązał do wizerunków Najświętszej Maryi Panny, rozciągającej swój płaszcz nad wiernymi, którzy garną się do Matki Bożej, a następnie bp Krzysztof Nitkiewicz zaprosił członków Kół Różańcowych na VII już wspólne spotkanie w przyszłym roku do Sanktuarium Matki Bożej w Bogorii.

Dla przypomnienia podajmy, że pierwsze spotkanie kół różańcowych miało miejsce w naszym sanktuarium, a następne odbyły się w Radomyślu, Sulisławicach, Ostrowcu Świętokrzyskim i w ubiegłym roku w Ożarowie.

Tekst i foto: mw

  do góry

Dodano: 2 października 2016 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016