::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

WYJAZD DO ZAKOPANEGO

Duszpasterstwo Osób Niesłyszących z par. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim zorganizowało wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny do Zakopanego. Odbywał się on w dniach 30 września do 2 października 2016 r. Tym razem, oprócz grupy Niesłyszących w wyjeździe wzięła udział grupa osób słyszących i w ten sposób wyjazd był okazją do integracji i wzajemnego poznania.

Najważniejszym punktem była oczywiście Msza święta. W sobotę 1 października uczestniczono w Eucharystii w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy. Dzień ten był „wymarzony”, aby znaleźć się w tym właśnie miejscu, ponieważ rozpoczynał maryjny miesiąc październik, a także była to pierwsza sobota miesiąca. W niedzielę 2 października grupa pielgrzymowała na zakopiańskie Krzeptówki, do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Każdego dnia wędrowano górskimi szlakami turystycznymi. Pierwszym punktem była Dolina Kościeliska, z przepięknym zakończeniem na Hali Ornak a następnie przy pobliskim Stawie Smerczyńskim. Ostatnim punktem była wyprawa do Kuźnic a stamtąd do Kaplicy Sióstr Albertynek oraz pustelni Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Finalnym miejscem była Polana Kalatówki, z której można było podziwiać przepiękną panoramę Tatr Zachodnich z Kasprowym Wierchem.

Cała grupa liczyła 16 osób, przewodniczył jej ks. Sylwester Utnik – duszpasterz Niesłyszących. Wszyscy wracali urzeczeni pięknem Bożego stworzenia, a także pogodą – był to ostatni tak ciepły weekend tej jesieni.

Tekst i foto: Katarzyna Misiura

 

  do góry

Dodano: 18 października 2016 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016