::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

WIELBIĆ PANA CHCĘ...

W dniach 4-5 listopada 2016 r., w ramach Ogólnopolskiej Nowenny Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów, odbyła się po raz kolejny całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Janowie Lubelskim.

W poszczególnych godzinach adoracyjnych wybrzmiewały akty uwielbienia, dziękczynienia Panu Bogu za Rok Miłosierdzia, 1050 rocznicę Chrztu Polski, przebłagania i wynagradzania za wszelkie zniewagi i grzechy osobiste i społeczne, które ranią Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi. Modlono się za Ojca Świętego Franciszka, biskupów, kapłanów i siostry zakonne, w intencji naszej Ojczyzny Polski, za Prezydenta Andrzeja Dudę, rządzących oraz za Europę wierną Chrystusowi, za prześladowanych i mordowanych chrześcijan, o rozwiązanie kryzysu migracyjnego, o pokój na świecie, o beatyfikację Służebnicy Bożej Rozalii Celakównej oraz za dusze wszystkich zmarłych. Proszono o silną wiarę w rodzinach, o powstawanie nowych Wspólnot i dokonanie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ojczyźnie i w świecie.

Adoracja rozpoczęła się Mszą św. 4 listopada o godz. 18:00. Pasterka o godz. 23:00 odprawiona została przez ks. prob. Jacka Staszaka, z oprawą liturgiczną członków Urzędu Miejskiego i Starostwa, zaś kończyła się Eucharystią następnego dnia o godz. 18:00 pod przewodnictwem ks. Rafała Kułagi - rektora Wyższego Seminarium Duchownego z Sandomierza, z oprawą Wspólnoty Intronizacyjnej z Sanktuarium.

W adoracji uczestniczyli członkowie urzędów, stowarzyszeń, wspólnot, grup modlitewnych dorosłych, osób niepełnosprawnych, młodzieżowych oraz dzieci wraz z kapłanami, siostrami zakonnymi i katechetami. W adoracji wzięły udział również Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ z parafii: św. Jadwigi Królowej w Janowie Lub., Andrzejowa, Godziszowa, Wólki Ratajskiej, Dzwoli, a także z Brzezin, Modliborzyc, Wierzchowisk i Zdziłowic.

Członkowie Wspólnoty Intronizacyjnej z Sanktuarium, serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom modlitwy adoracyjnej, za tak wielkie zaangażowanie i trwanie z miłością przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Bóg zapłać! Króluj nam Chryste!

Tekst: Teresa Duda

Foto: Halina Woszczyńska

 

  do góry

Dodano: 7 listopada 2016 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004