::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

INTRONIZACJA NSPJ

W WIERZCHOWISKACH I MODLIBORZYCACH

Jesienią 2016 roku - Roku Miłosierdzia i 1050 Rocznicy Chrztu Polski dekanat modliborski przeżywał dwie wielkie uroczystości intronizacyjne.

W Wierzchowiskach w 2009 roku zbudowana została Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Króla królów i Pana panów, która przez siedem lat przed Najświętszym Sakramentem adorowała i wytrwale modliła się o Intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa w parafii. I nadszedł ten czas w dniach 9 - 12 października. Rekolekcje przygotowujące do Intronizacji przeprowadził O Waldemar Zając z Zakonu OO Redemptorystów. W kolejnych dniach parafianie dokonali Intronizacji w aspekcie indywidualnym i rodzinnym, a 12 października - uroczyście, w aspekcie społecznym. Celebransem tej Uroczystości był ks. Stanisław Piasecki - Dziekan dekanatu modliborskiego. W Aktach Intronizacyjnych brało udział 16 delegacji. Pierwszego Aktu dokonali kapłani, a następnie delegacje z różnych instytucji państwowych, zakładów pracy, szkoły oraz stowarzyszeń przykościelnych młodzieży i dorosłych.

Parafia Modliborzyce łaskę Intronizacji otrzymała szybciej, bowiem po niespełna trzech latach od pierwszej adoracji. Wspólnota parafialna w czasie rekolekcji w dniach 13 - 16 listopada prowadzonych przez O. Andrzeja Zająca - Redemptorystę, dokonała również Intronizacji w aspekcie indywidualnym, rodzinnym, a w czwartym dniu rekolekcji - w aspekcie społecznym. Aktów Intronizacyjnych dokonało dwadzieścia delegacji reprezentujących całą społeczność parafialną. Celebransem tej uroczystości był ks. Stanisław Olszówka, Diecezjalny Opiekun Wspólnot Intronizacyjnych diecezji sandomierskiej.

W obu tych parafiach w koncelebrze brało udział kilkunastu kapłanów z dekanatu modliborskiego i janowskiego wraz z ks. Dziekanem Jackiem Staszakiem.

W tych doniosłych uroczystościach brała udział Krajowa Animatorka p. Ewa Nosiadek z Krakowa oraz Diecezjalna Animatorka p. Ewa Rokoszewska z Tarnobrzegu. Dla podkreślenia wagi tych wydarzeń brały udział delegacje z proporcami z kilkunastu Wspólnot z diecezji sandomierskiej. Miejscowe Wspólnoty zatroszczyły się o piękną religijno - patriotyczną dekorację prezbiterium, a także oprawę liturgiczną Mszy św. Podniosłe to były i wzruszające uroczystości dzięki wielkiemu zaangażowaniu Animatorek wraz ze swoimi Wspólnotami: p. Wiesławy Kowalik z Wierzchowisk i p. Grażyny Popiak z Modliborzyc, za co niech będzie Panu Bogu chwała, a im wielkie podziękowanie, bo tak wielu parafian otworzyło serca i przyjęło Jezusa Chrystusa za swojego Króla i Pana.

Panie Jezu Chryste, Ty Jesteś Królem Naszych Serc!

Tekst: Teresa Duda

  do góry

Dodano: 21 listopada 2016 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004