::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ZAKOŃCZENIE ROKU MIŁOSIERDZIA

W całym Kościele Rok Miłosierdzia zakończył się 20 listopada 2016 r. Z tej okazji dzieci i młodzież naszej parafii przygotowały program słowno – muzyczny o Św. Siostrze Faustynie Kowalskiej i orędziu Bożego Miłosierdzia, które przekazała światu.

Pana Jezusa przedstawiał Mateusz Stolarek, w rolę Heleny Kowalskiej wcieliła się Emilia Król, Siostrę Faustynę zagrała Karolina Kozak. Dzieci i młodzież w kilku scenach zaprezentowały różne wydarzenia z życia sekretarki Bożego Miłosierdzia oraz podstawowe formy kultu Miłosierdzia Bożego. Chórek „Promyki Maryi” uświetnił całość swoim śpiewem i tańcem, akompaniował Artur Ruszewski.

Kościół, odwołując się do tajemnicy krzyża i zmartwychwstania, naucza o Bożym miłosierdziu, które jest źródłem zbawienia człowieka. Święty Papież Jan Paweł II w 2002 r. w Krakowie głosił:

„Trzeba, ażeby orędzie o miłosiernej miłości zabrzmiało z nową mocą. Świat potrzebuje tej miłości. Nadszedł czas, żeby Chrystusowe przesłanie dotarło do wszystkich. Nadszedł czas, aby orędzie o Bożym miłosierdziu wlało w ludzkie serca nadzieję i stało się zarzewiem cywilizacji miłości”.

Orędzie miłosierdzia Kościół pragnie niestrudzenie głosić żarliwym słowem i gorliwą praktyką miłosierdzia. Dlatego ciągle wskazuje przykłady tych, którzy w imię miłości Boga i człowieka „szli i owoc przynosili”.

W misterium oprócz postaci Świętej Faustyny Kowalskiej zostały przedstawione: Siostra Antonina Mirska – założycielka Sióstr Opatrzności Bożej, Święta Matka Teresa z Kalkuty i Święty Jan Paweł II.

Mamy nadzieję, że treści mówione i wyśpiewane wydadzą dobre owoce w naszym codziennym życiu, że będziemy przekazywać światu ogień miłosierdzia, że będziemy świadkami miłosierdzia!

Tekst: s. Łucja

Foto: ks. Grzegorz

 

  do góry

Dodano: 29 listopada 2016 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004