::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!

 

19 listopada w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach został dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Poprzez 9-dniową nowennę, nasz Naród przygotowywał się do tej uroczystej chwili. Wpisuje się bowiem ona, w kończący się Rok Miłosierdzia i w obchody 1050-lecia Chrztu Polski, kiedy to Książę Mieszko I przyjmując Chrzest, dał początek budowaniu państwa na chrześcijańskich fundamentach. Dlatego ważne jest, że Akt ten, tak bardzo wymowny dokonuje się z udziałem władz kościelnych i państwowych na czele z Prezydentem Andrzejem Dudą, który przybył wraz z Rodzicami oraz z przedstawicielami Rządu i Parlamentu, a także kilkusettysięcznym tłumem wiernych z Polski i z zagranicy.

Sługa Boża Rozalia Celakówna, kandydatka na ołtarze, podkreślała, że: „ostoją się tylko te państwa, w których będzie Chrystus Królował”

Uroczystość rozpoczęła procesja z krzyżem do czterech ołtarzy ze śpiewem psalmów i fragmentami Ewangelii, aby oddać hołd Królowi na Drzewie Krzyża.

Po Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, bp Andrzej Czaja, a z nim wszyscy zgromadzeni wypowiedzieli słowa: „Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie”.

Ten wielki narodowy Akt jest odpowiedzią naszego, polskiego narodu na słowa św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi” Teraz od nas zależy, czy otworzymy nasze serca dla zbawczej władzy Chrystusa, czy Naród potrafi przyjąć Chrystusa za swego Króla i Pana. Hymn „Ciebie Boże wychwalamy...” kończący uroczystą Mszę, był wielkim dziękczynieniem za ten narodowy Akt.

Ks. bp Stanisław Stefanek z Łomży, 20 listopada podkreślił tak bardzo ważny fakt, że „Ten Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana jest początkiem dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Narodzie Polskim jak i na całym świecie”.

W tej wielkiej narodowej uroczystości nie zabrakło również Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa z całej Polski, a także z naszego rejonu i naszej Wspólnoty z Sanktuarium. W tym dniu, o czwartej rano, 92 osoby wraz z ks. Tadeuszem Ocimkiem – kapelanem „Barki” DPS, wyruszyły dwoma autokarami z Janowa Lubelskiego, by wziąć udział w uroczystościach w Krakowie, aby otwartym sercem przyjąć Bożą miłość, aby doświadczyć szczęścia przebywania z Jezusem Chrystusem, aby uznać Jezusa za Zbawiciela i Króla swojego serca, swojej rodziny i całej Ojczyzny.

Podczas tej uroczystości doświadczyłam osobistego, głębokiego przeżycia, uświadamiając sobie fakt, że znajduję się w miejscu świętym, w Polskiej Jerozolimie. To tu, żyła i pracowała św. Siostra Faustyna, to tu Pan Jezus osobowo spotykał się z Nią i przekazywał polecenia, aby szerzyła kult Miłosierdzia Bożego, to też tutaj, w drewniakach, przychodził modlić się Karol Wojtyła - przyszły Święty Papież. Jestem w miejscu, gdzie Prezydent Andrzej Duda, za przykładem Księcia Mieszka I, wyznał wobec świata swoją wiarę, gdzie Polska potwierdziła swoją wierność Chrystusowi i dołączyła do państw, których władze w ostatnim stuleciu zawierzyły się panowaniu Jezusa Chrystusa: Argentyny, Ekwadoru, Litwy, Meksyku, Kolumbii i Rwandy.

Chwała Tobie Chryste!

Tekst: Teresa Duda

Foto: Czesława Łukasz

  do góry

Dodano: 10 grudnia 2016 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2016


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004