::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

„KRÓL, KTÓRY PRZYNOSI MIŁOŚĆ”

 

10 stycznia 2017 r. w Janowskim Ośrodku Kultury dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim przedstawiły jasełka pt.: „Król, który przynosi miłość”. Poszczególne sceny nawiązywały do istoty tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Już na początku inscenizacji dziennikarka (w tej roli Lidia Tylus z kl. III a) w swoim wywiadzie pytała o miłość swoich rozmówców, potem Mędrcy, którzy przybyli ze Wschodu, pytali Heroda (Kacper Drwal z kl. III g) o nowonarodzonego Króla, który ma przynieść na świat miłość i uczyni ją najważniejszym prawem i nakazem. Dla Heroda jednak najważniejsza była władza i złoto, i na nic się zdały słowa Mędrców (Miłosz Trytek, Łukasz Drwal i Dominik Gajór z kl. III g), że władza i złoto bez miłości są niczym, że tylko miłość może nadać im sens.

Także przy spisie ludności w Betlejem, którego dokonał skryba (Jakub Startek z kl. III a) wspominano Mesjasza, który przyniesie na świat miłość.

W scenie poszukiwania noclegu św. Józef, którego rolę zagrał Michał Moskal z kl. III e, prosił, by gospodarz (Michał Kucia z kl. III a) spojrzał na nich z miłością. On uznał, że miłość jest ważna, ale nie chciał stracić denarów; interes okazał się dla niego ważniejszy.

Po urodzeniu Jezusa w stajence Maryja (w jej rolę wcieliła się Gabrysia Chorębała z kl. III a) tuliła Nowonarodzonego z miłością.

Także pasterze i pasterki (chłopcy i dziewczynki z kl. III e: Natalia Mak, Oliwia Bartoszek, Dawid Kołtyś, Filip Małek, Szymon Cybart, Artur Martyna, Miłosz Dębiec, Jacek Gumienik) w swojej prostocie i szczerości wyczuwali wielką miłość Syna Bożego i z miłością składali Mu swe dary.

Tradycyjnie w jasełkach wystąpiły anioły (dziewczynki z klas: III a, III e i III g) oraz recytatorzy, rodzina i chórek „Promyki Maryi”, który całość przedstawienia ubogacił swoim śpiewem.

Na zakończenie dziennikarka (Zuzanna Wołoszyn z kl. III a) przekazała zgromadzonym w Janowskim Ośrodku Kultury dobre wiadomości, a Jezus (Eryk Moskal z kl. III a) wygłosił swoje orędzie.

Chciejmy i my, ludzie XXI wieku, przychodzić do Jezusa Chrystusa z miłością i po miłość. On napełnia miłością każdego, kto otwiera swe serce i chce ją przyjąć.

A kiedy doświadczymy Bożej miłości, nieśmy ją do innych, aby świat stawał się lepszy.

Dziękuję za współpracę i przygotowanie jasełek wychowawczyniom z klas: III a - p. Teresie Maiło i p. Monice Woźnica, III e – p. Annie Żytko, III g – p. Marii Chmiel oraz rodzicom dzieci występujących w jasełkach za zaangażowanie i przygotowanie strojów.

Tekst: s. Łucja

  do góry

Dodano: 12 stycznia 2017 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2017


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004