::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PRZYPOMNIENIE ORĘDZIA FATIMSKIEGO

„To orędzie jest jeszcze bardziej aktualne

i bardziej naglące niż kiedykolwiek” – Jan Paweł II

4 maja 2017 r. o godz. 16:30 w Janowskim Ośrodku Kultury uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim zaprezentowali inscenizację pt.: „100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie”. Obejrzeli ją zaproszeni goście: przedstawiciele władz miasta i powiatu, obu janowskich parafii, szkół i lokalnej prasy, rodzice występujących dzieci i wszyscy chętni. Wcześniej 14 i 15 marca, podczas rekolekcji wielkopostnych, przedstawienie obejrzały w JOK-u dzieci ze Szkoły Podstawowej.

W 1917 roku w małej portugalskiej wiosce - Fatimie miały miejsce objawienia Matki Bożej trójce pastuszków – Łucji Santos oraz Franciszkowi i Hiacyncie Marto. Za pośrednictwem dzieci Maryja wezwała cały świat do pokuty, nawrócenia i zadośćuczynienia Bogu za wszystkie grzechy. Piękna Pani ukazała dzieciom wizję piekła, prosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu i o nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Wezwała ponadto do codziennego odmawiania różańca i przyjmowania umartwień w intencji nawrócenia grzeszników oraz zapowiedziała triumf Jej Niepokalanego Serca.

„To orędzie jest jeszcze bardziej aktualne i bardziej naglące niż kiedykolwiek” – mówił Jan Paweł II w sanktuarium w Fatimie, 12 maja 1982 roku, kiedy dziękował Matce Bożej za ocalenie życia w zamachu, który wydarzył się rok wcześniej na placu św. Piotra. Święty Papież nazwał Objawienia Fatimskie wyraźnym znakiem Opatrzności w naszych czasach: „Fatima pozwala nam dostrzec działanie Boga, opatrznościowego Przewodnika, cierpliwego i wyrozumiałego Ojca, także w XX wieku”.

Prośmy Matkę Bożą Fatimską - Panią Różańcową i już za tydzień świętych pastuszków Hiacyntę i Franciszka o łaskę wiary i nawrócenia oraz o to, by Niepokalane Serce Maryi zatriumfowało jak najszybciej. I pamiętajmy o słowach św. Jana Pawła II: „Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jej apel musi być podejmowany z pokolenia na pokolenie, zgodnie z coraz nowymi „znakami czasu”. Trzeba do niego nieustannie powracać. Trzeba go podejmować wciąż na nowo”.

Inscenizacja o Fatimie w wykonaniu dzieci z klasy III B i III D oraz chórku „Promyki Maryi” spotkała się z wielkim uznaniem i aplauzem publiczności, co wyrazili zaproszeni goście w osobach: p. Agnieszka Trytek - dyrektor PSPzOI, ks. Jacek Beksiński - proboszcz par. św. Jadwigi, p. Ewa Janus - przewodnicząca Rady Miejskiej, p. Czesław Krzysztoń – wice burmistrz Janowa Lub., p. Grażyna Kras i p. Andrzej Tomczyk – dyrektorzy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Wszystkim bardzo podobała się gra aktorska dzieci, ich stroje i rekwizyty oraz dekoracje i śpiew. W rolę Maryi wspaniale wcieliła się Aleksandra Flis z kl. III D, Łucję zagrała Zuzanna Widz z kl. III B, Hiacyntę – Faustyna Lenart z kl. III D i Franka – Franciszek Łukasz z kl. III B. W nagrodę za piękny występ dzieci zostały obdarowane słodyczami. Przedstawienie przygotowały: s. Łucja Turos CSDP oraz p. Anna Kwiecień i p. Bernarda Hyła. Pomocą służyły p. Ewa Szyszkowska i p. Agnieszka Chmiel oraz rodzice dzieci.

Tekst: s. Łucja

  do góry

Dodano: 6 maja 2017 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2017


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004