::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

SYMPOZJUM W TURNIE

W dniach 12 - 13 maja 2017 roku w domu rekolekcyjnym "EMAUS" Turno - Białobrzegi k/Radomia nad rzeką Pilicą odbyło się sympozjum "Zjednoczenie Serc Jezusa i Maryi - 100 lat objawień fatimskich" zorganizowane dla Wspólnot Intronizacji NSPJ.

W sympozjum, z naszego terenu, udział wzięły animatorki: Grażyna Popiak z Modliborzyc, Krystyna Kowalczyk ze Zdziłowic i Teresa Duda z Janowa Lub.

Sympozjum trwało dwa dni. W piątek o godz. 15:30 biskup Henryk Tomasik sprawował Mszę świętą po której wygłosił referat "Orędzie fatimskie. Modlitwy Anioła". O przymierzu Serc Jezusa i Maryi mówił ks. prof. Janusz Królikowski.

Sobotnią część sympozjum rozpoczął wykład ks. dra Sylwestra Jaśkiewicza "Serce Jezusa i Maryi w przepowiadaniu papieży" w którym przybliżył nam Serce Jezusa i Maryi w nauczaniu wielkich papieży: Pawła VI-który życiem i sercem wyznawał kult Serca Jezusa i Maryi i św. Jana Pawła II.

Tego dnia odbyło się spotkanie z posłem Markiem Jurkiem, który mówił o świadectwie wiary Polaków poza granicami kraju. Powiedział, że wiara jest powołaniem naszego narodu, nie jest dodatkiem do historii i nie byłoby Polski gdyby nie było cywilizacji chrześcijańskiej.

Podczas sympozjum wystawiona została także sztuka pt. ,,Dzieci fatimskie" napisana przez Teresę Dudę animatorkę wspólnoty z Janowa Lub., a zrealizowana przez członków wspólnoty z Białegostoku.

Tekst: mawo

Foto: Grażyna Popiak.

  do góry

Dodano: 12 czerwca 2017 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2017


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004