::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

JUBILEUSZOWA GALA EUTRAPELII

8 czerwca 2017 r. odbył się w Sandomierzu finał jubileuszowej XX edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej, na który przybyło wielu gości, przedstawicieli władz państwowych, delegacje młodzieży wraz z dyrekcją i nauczycielami z 53 szkół ponadgimnazjalnych z terenu diecezji sandomierskiej.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą, koncelebrowaną, pod przewodnictwem pasterza diecezji bpa Krzysztofa Nitkiewicza. W homilii biskup ordynariusz skierował do zebranych słowa, „jeśli nasze serce należy do Boga, to kocha naprawdę, głosi miłość całym sobą, poszerzając horyzonty widzenia i działania. Gdy oddamy Bogu nasze serca, On nauczy nas kochać”.

Druga część spotkania odbyła się w Katolickim Domu Kultury. Podczas uroczystej gali z okazji XX edycji Eutrapelii, pani dyrektor Wiesława Dyjach odebrała dyplom dla LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza od Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury. Natomiast pani Elżbieta Tylus otrzymała od organizatorów statuetkę i okolicznościowy laur za motywowanie młodzieży i przygotowywanie programów artystycznych na rzecz Festiwalu przez dwie dekady. Zostały również wręczone nagrody dla szkoły za udział w tegorocznej edycji.

Spotkanie zakończyło się pięknym koncertem ewangelizacyjnym pt. „Idźcie i głoście – Jezus”.

Tekst: Elżbieta Tylus

  do góry

Dodano: 21 czerwca 2017 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2017


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004