::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

XX DIECEZJALNE SPOTKANIE MŁODYCH

W dniach 15-17 września 2017 roku młodzież z Janowa Lubelskiego i okolic wzięła udział w XX Spotkaniu Młodych Diecezji Sandomierskiej w Nowej Dębie i Hucie Komorowskiej. Wśród uczestników nie zabrakło młodzieży z parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, która pod opieką s. Tomaszy Jaroszkiewicz i s. Maksymilii Grzyśnik włączyła się w spotkania formacyjne, koncerty ewangelizacyjne i wspólną zabawę. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”.

Pierwszym punktem spotkania było Nabożeństwo Fatimskie, podczas którego młodzi odkrywali maryjne przesłanie z Fatimy, a idąc w procesji światła w modlitwie różańcowej; Maryi polecali swoje młode życie oraz swoich bliskich i przyjaciół.

Drugiego dnia rano młodzi uczestniczyli we wspólnej Mszy świętej, a następnie spotkali się ze wspólnotą „Przymierze Miłosierdzia”. Popołudniu młodzież udała się do Huty Komorowskiej – miejsca urodzenia kardynała Adama Kozłowieckiego. Tam wszyscy odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie wzięli udział w animacji tanecznej, koncercie zespołu Luxtorpeda oraz w Wieczorze Uwielbienia. Na koniec Biskup Krzysztof Nitkiewicz pobłogosławił zebranych Najświętszym Sakramentem, po czym odśpiewano Apel Jasnogórski.

Deszczowe niedzielne przedpołudnie wypełnił czas spotkania ze wspólnotą „Przymierze Miłosierdzia”, która odkrywała przed młodymi piękno pełnego zawierzenia Bogu. Następnie w kościele Podwyższenia Krzyża świętego w Nowej Dębie zespół muzyczny „Oremus” podczas koncertu modlitewnego przygotował młodych do uczestnictwa we Mszy świętej. Uroczystej Eucharystii podsumowującej XX Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej przewodniczył Biskup Ordynariusz. W koncelebrze uczestniczyli kapłani, którzy przybyli z młodzieżą na zlot, jak również miejscowi duszpasterze. We wspólnej modlitwie wraz z młodymi wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele władz miasta, harcerze oraz wielu wolontariuszy, którzy pomagali w organizacji całej imprezy. Na zakończenie Mszy świętej Biskup Krzysztof Nitkiewicz przekazał ikonę Chrystusa Nauczyciela delegacji władz miejskich i młodzieży z Zawichostu, gdzie odbędzie się przyszłoroczne Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej.

Tekst i foto: s. Maksymilia Grzyśnik

 

 

 

  do góry

Aktualizacja: 19 września 2017 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2017


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004