::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ZDOBYĆ CAŁY ŚWIAT DLA CHRYSTUSA PRZEZ NIEPOKALANĄ

To główne hasło Rycerstwa Niepokalanej, które wypromował założyciel O. Maksymilian Maria Kolbe. Jak co roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim odbyło się przyjęcie nowych członków - ks. Proboszcz Jacek Staszak pasował 6 dzieci na giermków oraz 8 dzieci na rycerzy Maryi Niepokalanej.

Po Komunii Świętej wszystkie dzieci należące do Rycerstwa złożyły lub ponowiły swoje oddanie się Matce Bożej, giermki otrzymali medaliki z Niepokalaną oraz dyplomiki, rycerze medaliony z Niepokalaną.

Po Mszy św. dzieci przeszły do domu parafialnego, gdzie miało miejsce spotkanie integracyjne przy herbatce i ciastkach.

Również w tym dniu dzieci z klas III-ich przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. otrzymały łańcuszki z medalikami Niepokalanej, by Maryja pomogła im dobrze przygotować się do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. i by chroniła je od zła.

Dzieci należące do Rycerstwa Niepokalanej spotykają się w piątki (oprócz pierwszych piątków miesiąca) o godz. 15:15 w sali domu parafialnego. Obecnie Rycerstwo Niepokalanej dzieci liczy 44 członków. Maryja Niepokalana prowadzi je najkrótszą i najpewniejszą drogą do Boga.

Członkowie rycerstwa Niepokalanej odmawiają codziennie akt strzelisty do Niepokalanej: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie”.

Wiele dzieci czyta „Mały Rycerzyk Niepokalanej”. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania drogą Maryi do Jezusa.

Tekst i foto: s. Łucja

 

 

  do góry

Aktualizacja: 9 grudnia 2017 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2017


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004