::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

JUBILEUSZ MISJI DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ

 

Jubileusz ten odbył się 21 stycznia w Radomyślu nad Sanem w ramach obchodzonej 200. rocznicy powstania Diecezji Sandomierskiej. Wzięły w nim udział dziecięce i młodzieżowe grupy kolędników misyjnych z całej diecezji, które po Bożym Narodzeniu odwiedzały domy swoich parafian przedstawiając krótki program misyjny i zbierały ofiary dla rówieśników w krajach misyjnych.

Z naszej parafii w tym spotkaniu wzięły udział 32 osoby z Janowa Lubelskiego i z Białej. Czynnie włączyliśmy się w liturgię Mszy św., prowadząc modlitwę wiernych. Wraz ze wszystkimi zgromadzonymi w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu dziękowaliśmy za posługę misjonarzy kapłanów, osób zakonnych i świeckich, prosząc jednocześnie o dar nowych powołań dla misji.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Piotrowski, ordynariusz kielecki. W koncelebrze był nasz Ks. bp ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz i bp senior Edward Frankowski. We Mszy św. wzięli udział kapłani, którzy pracowali na misjach oraz księża, którzy przybyli wraz z dziećmi i młodzieżą.

Liturgię swoim śpiewem upiększył chór z Ukrainy oraz chór dziecięco-młodzieżowy z Majdanu Królewskiego.

Kaznodzieja podkreślił, że na mocy sakramentu chrztu św. wszyscy jesteśmy misjonarzami i każdy, kto prawdziwie spotkał Chrystusa nie może Go zatrzymać dla siebie, ale winien się Nim dzielić z innymi.

Po Mszy św. w Domu Rekolekcyjnym „Augustianum” odbyła się telekonferencja z misjonarkami świeckimi, które aktualnie posługują w wiosce dziecięcej w Gulu w Ugandzie, a po niej kolorowy Marsz ewangelizacyjny po Radomyślu. Uczestnicy radośnie śpiewali kolędy i wymachiwali balonami w kolorach pięciu kontynentów. Na zakończenie dzieci ucieszyły się dyskoteką.

Na pewno to spotkanie zapadnie w ich pamięci i będą bardziej angażować się w sprawy misji.

Tekst i foto: s. Łucja

 

 

  do góry

Aktualizacja: 22 stycznia 2018 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2018


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004