::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

KASIA BIELAK FINALISTKĄ OTK

W dniach od 5 do 7 kwietnia 2018 roku w Porszewicach w Archidiecezji Łódzkiej odbył się Finał XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Było to ukoronowanie etapu szkolnego i diecezjalnego Olimpiady, kiedy to młodzież z całej Polski, zgłębiała wiedzę zgodnie z hasłem Olimpiady: Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka. W etapie ogólnopolskim udział wzięła Katarzyna Bielak – uczennica klasy Ic z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Wraz z dwiema finalistkami etapu diecezjalnego pod opieką s. Maksymilii udała się do Łodzi. Wieczorem w dzień przyjazdu ks. abp Grzegorz Ryś dokonał uroczystego otwarcia Finału OTK. Na zakończenie spotkania uczestnicy odśpiewali Apel Jasnogórski.

W piątek po śniadaniu przeprowadzona została część pisemna Finału OTK, a następnie młodzież wraz z opiekunami zwiedzała Łódź – miasto czterech kultur. O godzinie 12-tej wszyscy udali się do łódzkiej katedry, gdzie wzięli udział we Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. bp Marka Marczaka. Po obiedzie zwiedzano Szkołę Filmową i Muzeum Kinematografii. Natomiast po kolacji uczestnicy olimpiady zobaczyli Centrum Nauki w EC1 oraz obejrzeli film w planetarium na temat czarnych dziur.

W sobotę po śniadaniu w kaplicy Ośrodka Rekolekcyjnego w Porszewicach odbyła się Msza święta, której przewodniczył podobnie jak w dzień poprzedni ks. bp Marek Marczak. Po Eucharystii nastąpiło ogłoszenie wyników. Katarzyna Bielak została finalistką etapu ogólnopolskiego. Kasi składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

s. Maksymilia Grzyśnik

 

 

  do góry

Aktualizacja: 11 kwietnia 2018 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2018


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004