::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

JUBILEUSZ MŁODYCH

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja 2018 roku w diecezji sandomierskiej odbyło się 21 Jubileuszowe Spotkanie Młodych. Miało ono miejsce w Zawichoście i Sandomierzu. W spotkaniu wzięła udział również młodzież z Janowa Lubelskiego i okolic. Pod opieką ks. diakona Łukasza Chmiela, s. Mirelli i s. Maksymilii ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej młodzi udali się do Annopola, gdzie zostali zakwaterowani. Pierwszego dnia uczestnicy Dni Młodych wzięli udział we Mszy świętej, a po niej w piknikowym biesiadowaniu.

Następnego dnia do południa młodzież uczestniczyła w katechezach, a po obiedzie została przewieziona do Zawichostu. Po Koronce do Miłosierdzia Bożego odbyło się spotkanie z zespołem Wyrwani z niewoli. Wieczorem wszyscy zebrani pod przewodnictwem ks. biskupa ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza uczestniczyli w wieczorze uwielbienia prowadzonym przez zespół NiemaGotu. O godzinie 21-ej odśpiewano Apel Jasnogórski, po czym wszyscy udali się na noclegi.

Trzeciego dnia młodzież została przewieziona do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, gdzie wzięła udział w Dniu Otwartej Furty. Po Mszy świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem księdza biskupa ordynariusza miały miejsce liczne atrakcje: koncerty, zabawy i konkursy. Spotkanie młodych zakończyło się odśpiewaniem Nabożeństwa Majowego. Młodzi z Janowa i okolic pełni wrażeń w godzinach popołudniowych wrócili do swoich domów. Należy ufać, iż spotkanie to przyniesie błogosławione owoce w ich życiu.

s. Maksymilia Grzyśnik

 

 

  do góry

Aktualizacja: 5 maja 2018 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2018


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004