::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

7-8 września 2018 r.

W tym roku uroczystości odpustowe dla uczczenia Święta Narodzenia NMP rozpoczęły się już 7 września. Do janowskiego Sanktuarium przybyli pielgrzymi w pieszej pielgrzymce z Biłgoraja, Kocudzy, Korytkowa, Frampola, Goraja, Dzwoli, Krzemienia w liczbie ponad 600 pielgrzymów. Uczestniczyli oni wraz z janowskimi parafianami we Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej pod przewodnictwem ks. Jacka Staszaka, kustosza janowskiego sanktuarium podczas której homilię głosił redemptorysta z Tuchowa o. Kazimierz.

O godz. 21:00 odbył uroczysty Apel Jasnogórski, po którym odbyła się procesja światła po Placu Maryjnym. O północy odprawiona była Msza św. tzw. pasterka Maryjna, po której do godzin porannych wierni trwali w modlitewnym czuwaniu do godz. 6:00, o której odprawione były Godzinki.

W dniu odpustu, 8 września, przybywały kolejne liczne pielgrzymki piesze z Chrzanowa, z Modliborzyc, Momot, Wólki, Godziszowa i Andrzejowa, a o godz. 10:30 rozpoczął się dekanalny korowód dożynkowy jako rolnicze dziękczynienie za tegoroczne plony. Gospodarzem dożynek dekanalnych w tym roku była parafia Dzwola. Poszczególne parafie zaprezentowały krótkie programy artystyczne i wspaniałe wieńce dożynkowe.

W tegorocznych uroczystościach odpustowych uczestniczył JE Ks. Bp Jan Sobiło z Zaporoża z Ukrainy, który przewodniczył Mszy św. i który wygłosił homilię oraz wielu kapłanów z terenu dekanatu. We wspólnej modlitwie uczestniczyli także księża kanonicy miejscowej Kapituły Janowskiej. Witając gości i pielgrzymów ks. Jacek Staszak, proboszcz parafii podziękował za obecność rolników, którzy przybyli dziękować Bogu za otrzymane plony. Na zakończenie uroczystości Ks. Bp Jan Sobiło poświęcił dożynkowe wieńce, ziarno przeznaczone na zasiew oraz przyniesione chleby wypieczone z tegorocznego ziarna.

Na zakończenie Mszy św. odbyła się procesja maryjna po placu różańcowym przy janowskim sanktuarium.

Tekst i foto: ma-wo

 

Kliknij na poniższy obrazek - w galerii Google 92 zdjęcia w dobrej jakości do kopiowania!

  do góry

Aktualizacja: 8 września 2018 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2018


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004