::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH

W dniu 6 października 2018 roku w Tarnobrzegu odbyła się 8 Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych. Organizatorem spotkania była w tym roku Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tarnobrzegu - Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej.

W pielgrzymce wzięło udział ponad 2,5 tys. osób: kapłanów, sióstr zakonnych i wiernych działających w parafialnych Kołach Żywego Różańca, które istnieją w niemal wszystkich parafiach diecezji sandomierskiej. Z naszego janowskiego dekanatu udział wzięło ok. 50 pielgrzymów pod przewodnictwem ks. dziekana Jacka Staszaka.

Spotkanie odbywało się w ogrodach przyklasztornych ojców Dominikanów, którzy gościnnie przyjęli pielgrzymów. Mogli oni poznać historię cudownego obrazu Matki Bożej, kościoła i klasztoru, a także wysłuchać konferencji o duchowej potędze różańca. Następnie odmówili wspólnie modlitwę różańcową, ofiarowując ją w intencji diecezji, rodzin oraz powołań kapłańskich i zakonnych.

Mszy św. koncelebrowanej przez licznych kapłanów przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz a homilię wygłosił przeor tarnobrzeskiego klasztoru ojciec Marek Grzelczak OP, w której wskazał na znaczenie słów z Pozdrowienia Anielskiego, które recytowane są podczas odmawiania różańca.

Po Mszy św. na scenie w ogrodach zakonnych dzieci i młodzież ze szkoły katolickiej przedstawiły inscenizację teatralną nawiązującą do świętych i błogosławionych związanych z naszą diecezją. Następnie koncertował zespół muzyczny ze Złoczowa na Ukrainie. Spotkanie zakończyła agapa.

Foto: archiwum parafialne

 

  do góry

Aktualizacja: 7 października 2018 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2018


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004