::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

KOLĘDOWANIE MISYJNE W JANOWIE LUBELSKIM

W dniach 27 i 28 grudnia 2018 r. w Janowie Lubelskim miała miejsce akcja Kolędników Misyjnych w ramach ogólnopolskiego projektu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Dzieci pod opieką młodzieży odwiedzały domy i bloki naszego miasta, śpiewały kolędy i przedstawiały krótką scenkę opowiadającą o Bożym Narodzeniu i sytuacji swoich rówieśników w Afryce.

Kolędnicy Misyjni dzielą się radością Bożego Narodzenia i kontynuują polską tradycję kolędowania, ale też zbierają ofiary na pomoc rówieśnikom w innych częściach świata. Kolędowanie misyjne zaczęło się w Polsce w 1993 roku z inicjatywy Papieskich Dzieł Misyjnych. Obecnie zaangażowanych jest w nie mnóstwo parafii. Przez tego rodzaju akcje uczniowie pragną zwrócić uwagę swoich rówieśników na potrzeby misji, które oprócz pamięci i modlitwy, potrzebują także wsparcia materialnego. Zgodnie z ideą Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci zebranych ofiar nie można przeznaczać dla misjonarzy, a jedynie na projekty służące dzieciom.

Dziękujemy za pozytywną odpowiedź na tę inicjatywę wśród mieszkańców naszego miasta, za życzliwe przyjmowanie kolędników w domach, częstowanie ciepłą herbatą czy słodyczami oraz za złożone ofiary dla afrykańskich dzieci. Młodzieży i dzieciom, które kolędowały, dziękujemy za to, że z entuzjazmem głosili Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa, za to, że czynili to zupełnie bezinteresownie i umieli poświęcić swój wolny czas i trud kolędowania dla swoich dalekich rówieśników. Wszystkim życzymy obfitych łask Bożych i błogosławieństwa oraz opieki Maryi w Nowym Roku.

Tekst i zdjęcia: s. Łucja Turos

 

  do góry

Aktualizacja: 2 stycznia 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004