::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

RADOSNE SPOTKANIE W RADOMYŚLU NAD SANEM

13 stycznia 2019 w Radomyślu nad Sanem odbył się zjazd kolędników misyjnych z diecezji sandomierskiej oraz posłanie młodych, którzy udają się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Uroczystości przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz sandomierski. Obecny był również bp Edward Frankowski.

Z Janowa Lubelskiego do sanktuarium w Radomyślu udało się 21 dzieci - kolędników misyjnych, jako delegacja tych, którzy po Świętach Bożego Narodzenia kolędowali w Janowie i w Białej.

Podczas Mszy Św. z licznym udziałem kapłanów, biskup ordynariusz ucieszył się, że misję dzielenia się skarbem wiary podejmują dzieci, a młodzi jadą na spotkanie ŚDM do Panamy i zaznaczył, że najcenniejszym skarbem, jaki posiadamy jest Jezus Chrystus i Kościół. Zwrócił uwagę, że każdy człowiek w głębi swego serca potrzebuje Boga oraz nikt i nic nie jest w stanie Go zastąpić.

Homilię wygłosił ks. Łukasz Popiak koordynator wyjazdu na ŚDM w Panamie, skoncentrował się na przesłaniu ewangelii o wyjątkowym darze Bożego synostwa otrzymanego na chrzcie św. i wynikającego z tego posłania do bycia świadkiem Chrystusa. Zaznaczył, że każdy z nas powinien odczytać ten komunikat Boga i wejść na drogę rozwoju i zbawienia. Posłanie kolędników misyjnych i pielgrzymów jadących na ŚDM jest formą ewangelizacji, czyli mówienia, przekazywania drugiemu, że jest osobą kochaną przez Boga.

Ks. Daniel Koryciński, dyrektor diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych wyjaśniał, że celem kolędowania misyjnego jest promowanie idei misyjnej oraz kultywowanie ludowych jasełek. Tegoroczne kolędowanie w parafiach było połączone ze wsparciem dzieci z Afryki.

Po Mszy św. był koncert kolęd w wykonaniu młodzieży, potem przemarsz misyjny po Radomyślu, agapa i radosne spotkanie z animatorami.

Tekst: s. Łucja

Foto: Arch. parafialne

  do góry

Aktualizacja: 14 stycznia 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004