::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

INSCENIZOWANA DROGA KRZYŻOWA

W środę 27 marca w naszym janowskim sanktuarium na nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dzieci grupa Rycerstwa Niepokalanej przedstawiła kolejne stacje męki i śmierci Pana Jezusa w formie inscenizacji. Dzieci od klasy I do VI Publicznej Szkoły Podstawowej podjęły się niełatwego zadania – „wcielili się” w postacie osób, które Chrystus spotkał w drodze na Golgotę.

W rolę Jezusa wcielił się Karol Hałajko z kl. V D, Maryję odegrała Julia Wicińska, Weronikę - Magdalena Garbacz, obie również z klasy V D. Pozostałe role odegrali uczniowie: Piłat – Dawid Rzepecki (kl. IV C), żołnierze – Mariusz i Bartłomiej Kuśmierczyk (kl. IV C i II C) oraz Adam Gałus (kl. II A), Szymon – Jakub Hałajko (kl. IV H), kobiety: Amelia Kaproń (kl. IV H) i Nikola Pilawka (kl. III A), Nikodem – Gabriel Rząd, Jan – Mateusz Flis (obaj z kl. IV H), Józef z Arymatei – Adrian Zygmunt (kl. IV C). Ludzi z tłumu odegrali najmłodsi z klasy I D: Szymon Pudełko, Tymoteusz Sulowski, Milena Flis, Lena Martyniuk, Kacper Martyniuk, Antoni Zielonka. Współczesne dzieci, biorące udział w inscenizacji to: Agata Jargiło (kl. V D), Kira Kasprzycka (kl. II B), Paulina Cisowska (kl. II F) i Agnieszka Nosal (kl. II A).

Gratulujemy dzieciom pięknego zaangażowania się w przedstawiane sceny i dziękujemy za pomoc w przeżywaniu i poznawaniu wydarzeń biblijnych, przybliżających ostatnie wydarzenia z życia Pana Jezusa.

Tekst i foto: s. Łucja

Kliknij aby powiększyć!

  do góry

Aktualizacja: 28 marca 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004