::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

NIEDZIELA PALMOWA

W Niedzielę Palmową zwaną Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Obchodząc pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, w naszym janowskim sanktuarium liturgię Mszy św. o godz. 10:30 poprzedziła radosna procesja z palmami, które zostały najpierw poświęcone przez kapłana. Oprawę liturgii Mszy św. przygotowały dzieci z chórku „Promyki Maryi”, który śpiewem ubogacał liturgię.

Przed kościołem zgromadziło się wiele dzieci i dorosłych z palmami w rękach. Dzieci należące do Rycerstwa Niepokalanej i Chórku „Promyki Maryi” wykonały palmy ponad 2 metrowe, przygotowywały je podczas swoich spotkań. Ale palm bardzo okazałych było więcej, niektóre wykonały całe rodziny.

Palmy święcimy na pamiątkę gałęzi palmowych, którymi ludzie witali Jezusa wjeżdżającego na osiołku do Jerozolimy. Palma jest symbolem męczeńskiej śmierci, ale i triumfu Jezusa. W liturgii niedzieli Palmowej jest jeszcze jeden ważny szczegół: czyta się – jako Ewangelię – Mękę Pańską według jednego z trzech ewangelistów: Mateusza, Marka lub Łukasza. W naszym kościele Męka Pańska została odczytana z podziałem na role. Słowa Pana Jezusa odczytał główny celebrans.

Tekst: s. Łucja

Foto: s. Maksymilia

  do góry

Aktualizacja: 14 kwietnia 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004