::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

INTEGRACYJNO-MODLITEWNY WYJAZD MATURZYSTÓW LO

W dniach 10-12 kwietnia 2019 roku odbyła się szkolna wycieczka klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Głównym celem była pielgrzymka na Jasną Górę i modlitwa o pomyślne zdanie matury. Maturzyści chcieli również zintegrować się, spędzić razem czas - ten ostatni raz przed zakończeniem roku szkolnego.

Pierwszy dzień wyjazdu spędzili w Krakowie, gdzie zwiedzili Wawel i piękny krakowski rynek, a gdy zapadł wieczór wyruszyli w stronę Zakopanego.

Drugiego dnia wycieczki grupa spacerowała po Dolinie Kościeliskiej i mimo braku wiosennej pogody, cieszyła się przebywaniem na łonie natury. Następnie uczestnicy wyjazdu zwiedzili cmentarz na Pęksowym Brzyzku, a wieczorem spędzili czas na Krupówkach. Tam na każdym kroku poczuć można było góralską pogodę ducha, a klimat zakopiańskiej kultury sprawił, że każdy mógł choć przez chwilę być góralem spod samiuteńkich Tater… Wieczór to wspólne ognisko w zaaranżowanym szałasie, z kiełbaskami i karaoke.

Ostatniego dnia już z samego rana wszyscy wyruszyli do Częstochowy, gdzie dojechała również pozostała młodzież z janowskiego liceum. Pierwszym punktem pielgrzymki było spotkanie z ciekawym człowiekiem; Przemysławem Janiszewskim, prowadzącym kanał „Moc w słabości” na Youtube. Następnie w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej młodzi diecezji sandomierskiej odmówili Różaniec święty oraz zawierzyli swoje życie Jezusowi i Maryi.

Zwieńczeniem pielgrzymki była uroczysta Msza święta, podczas której oprawę liturgiczną przygotowali głównie uczniowie janowskiego liceum. Tegoroczni maturzyści zostali umocnieni Słowem Bożym i pokrzepieni ciepłymi słowami biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Z nową siłą na ostatnie dni przygotowań do egzaminu dojrzałości; młodzież wróciła do swoich domów, a wyjazd na pewno będzie mile wspominany przez wszystkich jego uczestników. Maturzystom towarzyszyli wychowawcy oraz opiekunowie, którzy z łezką sentymentu patrzyli na kolejny rocznik uczniów, już niebawem opuszczających mury naszej szkoły.

Tekst: Milena Breś, kl. 3e

Zdjęcia: Hubert Drewniowski, kl. 3e i s. Maksymilia Grzyśnik

 

  do góry

Dodano: 15 kwietnia 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004