::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PIENIŃSKIE WĘDRÓWKI

3-5 czerwca 2019 r. odbyła się pielgrzymka dzieci należących do chórku „Promyki Maryi” i Rycerstwa Niepokalanej do Szczawnicy i okolic.

W programie było najpierw zwiedzanie Skamieniałego Miasta z przewodnikiem w Ciężkowicach, które przyniosło uczestnikom wiele radości i nowej wiedzy, następnie odbyliśmy spacer od kościoła w Bruśniku do wieży widokowej, z której podziwialiśmy piękne ośnieżone szczyty Tatr i wspaniałe widoki w okolicy. Późnym popołudniem dotarliśmy do Szczawnicy.

Drugiego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Jaworek, gdzie w pięknym kościele z ikonostasem uczestniczyliśmy we Mszy św., a po niej udaliśmy się do rezerwatu przyrody Biała Woda. Po południu ze Sromowiec Niżnych żółtym szlakiem szliśmy do Wąwozu Szopczańskiego. O ile pierwszego dnia doświadczyliśmy ciepła promieni słonecznych, tak w drugim dniu było trochę deszczu, który jednak nie popsuł nam humorów. Wieczorem zgromadziliśmy się na Placu Dietla i spędziliśmy tam bardzo radośnie pogodny wieczór – nie zabrakło zabaw i konkursów, które przygotowały Agata Osiewicz i Marcelina Kolasa.

W ostatnim dniu był wjazd i zjazd kolejką linową na Palenicę, oczywiście w Szczawnicy, a w drodze powrotnej zwiedzaliśmy Stary Sącz. Najpierw zobaczyliśmy ciekawy rynek, potem Bramę Seklerską, Klasztor i Źródełko Św. Kingi. Na koniec z przewodnikiem zwiedzaliśmy Ołtarz Papieski i Muzeum Jana Pawła II.

Pielgrzymka była dobrym czasem dla nawiązania bliższych relacji, przyjaźni, przyczyniła się do integracji dzieci należących do w/w grup, i mam nadzieję, do pogłębienia przyjaźni z Panem Jezusem.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ona się odbyła.

Tekst i foto: s. Łucja

  do góry

Aktualizacja: 9 czerwca 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004