::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

SERCE JEZUSA, KRÓLU I ZJEDNOCZENIE SERC WSZYSTKICH

 

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa już tradycyjnie wpisuje się w kalendarz Wspólnot Intronizacyjnych i gromadzi je w katedrze – sercu diecezji Sandomierskiej, w tym roku w dniu 28 czerwca 2019 roku.

Adoracja przed Najświętszym Sakramentem poprowadzona przez Wspólnotę sandomierską rozpoczęła modlitewne spotkanie.

 

„Cieszę się wami.” Te ciepłe słowa, pełne ojcowskiej miłości wypowiedział Ks. Bp Edward Frankowski na początku Mszy św. Przewodnią myślą homilii Ks. Biskupa było Najświętsze Serce Pana Jezusa - źródło Miłości. Mówił m. in.: W każdej Eucharystii sprawowanej przez kapłanów Bóg Ojciec z miłości poświęca Syna, który staje się pokarmem dla ludzi. Każda Wspólnota która powstaje, to jest zwycięstwo Jezusa Chrystusa. Mamy do tej Miłości zachęcać, dawać innym miłość. Miłość która jest przebaczająca, jest źródłem dobra, i tym dobrem mamy ubogacać innych. Mamy w modlitwie prosić o głębszą wiarę, o miłość, o przebaczenie. W parafiach, gdzie są Wspólnoty jest już lepiej, jest głębsze życie religijne. Proces powstawania Wspólnot powinien być szybszy, powinna być większa gorliwość, zapał serca, i jak najwięcej wysiłku. Ks. Biskup nawiązał do wielkiego duchowego i moralnego zagrożenia jakimi są obecnie w naszej Ojczyźnie zbrodnicze ideologie LGBT, gender, które chcą zniszczyć porządek ustanowiony przez Boga, zniszczyć małżeństwo i rodzinę, zaprzeczają godności ludzkiej, dążą do zdeprawowania dzieci i młodzieży. Celem tych działań jest przyzwyczajanie społeczeństwa do zaakceptowania tych ideologii, żeby się stały codziennością jak w innych zachodnich krajach. Na takie działania my nie możemy się zgodzić, nie możemy być obojętni, bo jeśli zniszczą rodzinę, ducha Narodu Polskiego, zniszczą Naród. Nasza Ojczyzna jest poświęcona Matce Najświętszej, Jej Niepokalane Serce przygotowuje nas do Intronizacji. Ks. Bp Edward zachęcał, aby w I piątki miesiąca przyjmować Komunię św. jako przebłaganie i wynagradzanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszystkie zniewagi, świętokradztwa i profanacje. Zachęcał, aby usunąć brud z umysłu, z serca, aby było blaskiem opromienione i godnym mieszkaniem dla Boga. Przed zakończeniem Mszy św. było poświęcenie kolejnych trzech proporców dla Wspólnoty w Skopaniu, w Zarzeczu i Jaślanach. Błogosławieństwo Pasterza było uroczystym rozesłaniem Wspólnot do zadań w dziele Intronizacji Najświętszego Serce Pana Jezusa w naszej diecezji.

W tym modlitewnym spotkaniu wzięło udział 45 osób ze Wspólnot z dekanatu janowskiego i modliborskiego, a autokarowy wyjazd zorganizowała Wspólnota z parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lub.

 

Tekst: Teresa Duda

  do góry

Aktualizacja: 8 sierpnia 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004