::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

 

Uroczystości odpustowe w Janowskim sanktuarium rozpoczęły się już w sobotę Mszą św. o godz. 18.00, na którą licznie przybyły pielgrzymki piesze z Biłgoraja, Goraja i innych parafii będących na trasie. Następnie wierni zgromadzili się na Apelu Jasnogórskim i procesji różańcowej z lampionami. O godz. 24.00 odprawiona została pasterka Maryjna przez księży pochodzących z parafii, po której nastąpiło całonocne czuwanie.

W niedzielę już od rana do sanktuarium przybywały liczne grupy pielgrzymów. Łącznie do Sanktuarium przybyło ponad tysiąc pieszych pielgrzymów, także z sąsiednich dekanatów.

Wierni przybyli do Sanktuarium w Janowie Lubelskim, aby oddać cześć Matce Bożej i podziękować za plony.

Doroczny odpust połączony był z Dożynkami Dekanalnymi. W korowodzie dożynkowym poszczególne parafie z dekanatu janowskiego przedstawiły krótkie programy artystyczne i misternie wykonane wieńce dożynkowe. Centralnym punktem odpustu była Msza św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Koncelebrowali kapłani z dekanatu przybyli wraz ze swoimi parafianami.

Na początku homilii bp Krzysztof Nitkiewicz wezwał do modlitwy w intencji mieszkańców Janowa Lubelskiego, którzy dokładnie 80 lat temu ponieśli śmierć podczas trzykrotnego bombardowania miasta przez niemieckie lotnictwo. Bp Nitkiewicz odniósł się także w homilii do przyniesionych przez rolników wieńców dożynkowych, symbolizujących zebrane plony. Podkreślił, że są one owocem Bożego błogosławieństwa i ciężkiej pracy na roli.

Po skończonej Eucharystii Biskup Ordynariusz poświęcił ziarno na siew i wieńce dożynkowe po czym odbyła się procesja po Placu Różańcowym.

 

Kliknij poniższy obrazek - do obejrzenia 105 zdjęć!

  do góry

Dodano: 9 września 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004