::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

NIEZWYKŁY GOŚĆ W NASZYM SANKTUARIUM

 

41 lat minęło od wyboru Karola Wojtyły na Papieża. 25 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w naszej diecezji. Dlatego „zaprosiliśmy” go do naszego sanktuarium w Janowie Lub. Podczas nabożeństwa różańcowego dla dzieci w rolę Papieża wcielił się Aleksander Zezuliński, a w czasie różańca dla dorosłych Jakub Moskal.

Ojciec Święty bardzo kochał dzieci. W roku 1994 napisał do nich list. Powiedział do najmłodszych wiele ważnych słów. Dzieci wysłuchały niektórych z nich, a aniołowie oraz dzieci krótko je wyjaśniły. Oto niektóre z nich: „Drodzy chłopcy i dziewczęta! Jezus powierza wam swoje plany i pyta się: czy chcecie być Moimi przyjaciółmi? Czy chcecie Mi pomagać w pracy nad tym, by świat stawał się coraz piękniejszy? (...) Niech miłość Pana Jezusa właśnie dzięki wam, rozszerzy się na wasze otoczenie i na cały świat”.

Do dorosłych Ojciec Święty zwrócił się ze słowami: „Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom Świętości Boga. (...) Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie, czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje i który pomaga przetrwać każdą trudność”.

Od początku swego pontyfikatu Nasz Papież zachęcał do odmawiania różańca. Dzieci zapytały, czym on jest dla niego, a on odpowiedział: „Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem”.

Każdy, kto chciał otrzymać myśl św. Jana Pawła II mógł ją wylosować wychodząc z kościoła głównymi drzwiami.

Na nabożeństwie różańcowym o 17:30 Jakub Moskal w stroju Papieża prowadził rozważania różańcowe; w ten sposób był to różaniec z Ojcem Św.

22 października „wizyta papieska” miała miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim. Dzięki temu osoba i nauczanie naszego Wielkiego Rodaka zostały przypomniane zarówno dzieciom, jak i pracownikom szkoły.

Dbajmy o to, by nauka i życie Św. Jana Pawła II były w nas ciągle żywe, byśmy umieli kierować się w naszej codzienności jego wskazówkami.

Tekst: s. Łucja

Foto: s. Tomasza

 

 

 

  do góry

Dodano: 28 października 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004