::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

XI ROCZNICA INTRONIZACJI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

 

„Królu wieczności i czasu, Tobie i Ojcu Twojemu,

Z Duchem światłości i prawdy, chwała niech będzie na wieki.”

 

Motto wprowadza nas w radość przeżywania święta Chrystusa Króla. W tym szczególnym roku „W mocy Ducha Świętego” przeżywaliśmy XI rocznicę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Wszechświata.

W XI rocznicę Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa 24 listopada 2019 roku o godzinie 18.00 ks. Paweł wraz z ks. Konradem celebrowali Mszę św. w intencjach m.in.; o rozwój dzieła oraz Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w parafiach, Ojczyźnie i świecie, o beatyfikację Sługi Bożej Rozalii Celakówny a także za zmarłych z naszych rodzin, za o. Jana Mikruta, Janusza Nosiadka oraz Joannę Pielarz, Natalię Augustynek, Teresę Król - członków Wspólnoty. Oprawę liturgiczną i procesję z darami przygotowali nasi członkowie.

Po Komunii św., animatorka Wspólnoty ponowiła Akt Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów w który włączyli się Kapłani, Wspólnota Intronizacyjna, a także wszyscy uczestnicy Eucharystii. Wspólny śpiew i modlitwa towarzyszyły temu podniosłemu Spotkaniu Eucharystycznemu, które zakończył ks. Paweł podziękowaniem za duże zaangażowanie, aktywny udział Wspólnoty Intronizacyjnej w dzisiejszej uroczystości oraz Bożym błogosławieństwem. Na zakończenie członkowie Wspólnoty przy proporcu Chrystusa Króla uwiecznili się na zdjęciu.

Święty Jan Paweł II w liście o Najświętszym Sakramencie, napisał: „Kościół i świat odczuwają wielką potrzebę kultu eucharystycznego. Jezus oczekuje nas w tym Sakramencie Miłości. Nie żałujmy naszego czasu na spotkanie z Nim w adoracji, na kontemplację pełną wiary i gotowości wynagrodzenia wielkich win i występków świata”.

Wypraszajmy łaski, aby każdy człowiek poznał miłość wypływającą z Bożego Serca, otworzył swoje serce i przyjął Jego królowanie w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym w akcie Intronizacji Jego Najświętszego Serca.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej adoracji w każdy czwartek od godz. 16.00.

Króluj nam Chryste!

Tekst: Animatorka - Teresa Duda

  do góry

Dodano: 28 listopada 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004