::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE 2020

 

"Józefie stajenki nie szukaj

i do gospody nie pukaj,

z Maryją do nas przyjdź.

Zabierzcie ze sobą Dziecinę,

jest miejsce w naszej rodzinie,

dla Boga u nas zawsze otwarte drzwi”.

 

9 stycznia 2020 r. po zakończonej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kolegiacie w Janowie Lub., Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, z potrzeby serca zgromadziła się w Domu Parafialnym, aby kontynuować atmosferę miłości na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

Animatorka Teresa złożyła wszystkim życzenia, aby Dziecię Jezus objawiony w Betlejemskiej Grocie, a na którego wybór zdecydowaliśmy się w naszym życiu, rodził się nieustannie w naszych sercach, w naszych rodzinach ze swoim Błogosławieństwem, miłością, pokojem i wielką nadzieją na wszystkie dni nowego roku. Aby blask Betlejemskiej Gwiazdy był drogowskazem na naszych ziemskich drogach tak, jak rozświetlał drogę Trzech Króli w drodze do Jezusa i wspomagał nasze działania związane z dziełem Intronizacji NSPJ, a Matka Najświętsza pomagała we wzrastaniu w dobru, które buduje Królestwo Chrystusa. Podziękowała także s. Czesi Łukasz za przygotowywanie i przeprowadzenie adoracji, a także całej Wspólnocie za wierne trwanie przy Sercu Pana Jezusa na adoracjach już ponad 15 lat.

Ks. Proboszcz dr Jacek Staszak, w swoim słowie, złożył serdeczne życzenia Wspólnocie, dziękował za modlitwę adoracyjną, życzył rozwoju Wspólnoty i dzieła Intronizacji. Prosił także o modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, bowiem obecnie jest wielki kryzys powołaniowy młodych ludzi w sandomierskim i w innych seminariach też. Życząc wiele dobra, udzielił nam Błogosławieństwa Bożego na dalsze modlitewne trwanie.

Po odczytaniu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa nastąpił moment życzeń i dzielenia się opłatkiem. Wzajemne rozmowy, śpiew kolęd przy herbacie i smakowitym cieście wprowadzały radosny i świąteczny nastrój. Noworoczne spotkanie zostało utrwalone na wspólnym zdjęciu.

Rozchodziliśmy się z weselem, a wybrzmiewane słowa kolędy: „Bóg się rodzi...” niech miłością napełniają serca, zaś każdy dzień A.D. 2020 promienieje radością.

Tekst: Teresa Duda

Foto: Halina W.

  do góry

Dodano: 16 stycznia 2020 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2020


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004