::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

CZUWANIE MARYJNE W SANKTUARIUM

MATKI BOŻEJ JANOWSKIEJ

5 sierpnia 2020 r. wszyscy duchowi i fizyczni pielgrzymi Grupy Janowskiej zgromadzili się w Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim, aby wziąć udział w Czuwaniu Maryjnym. To kolejny dzień duchowego pielgrzymowania w Diecezji Sandomierskiej i kolejny dzień naszej modlitewnej łączności ze wszystkimi, którzy poprzez kolejne dni przemierzają etapy sztafetowego pielgrzymowania.

Czuwanie Maryjne rozpoczęła Msza święta, której przewodniczył i wygłosił homilię ks. Paweł Surowiec - kierownik grupy janowskiej. Podkreślił, że niezależnie od terminu, trasy czy okoliczności epidemii najważniejsze jest, aby mieć świadomość z kim, do kogo i po co pielgrzymujemy. W ten sposób ukazał rolę budowania pielgrzymkowej wspólnoty, wspólnej modlitwy i duchowej łączności w czasie tegorocznej i kolejnych pieszych pielgrzymek diecezji sandomierskiej.

Po wspólnej Eucharystii, która zgromadziła wielu wiernych z parafii i dekanatu janowskiego, wyśpiewano chwałę Maryi we wspólnym różańcu pielgrzymkowym w czasie którego polecano Panu Bogu różnorodne intencje duchowych pielgrzymów. Wyrazem łączności z pielgrzymującymi fizycznie była połączona z Różańcem procesja po Placu Maryjnym.

Następnie w janowskiej świątyni odbył się Koncert Pieśni Maryjnych przygotowany przez Kapelę pielgrzymkową Grupy Janowskiej. Liczne śpiewy w większości znane wszystkim dotychczasowym pielgrzymom przywodziły na myśl wspomnienia z poprzednich lat wspólnego wędrowania na Jasną Górę.

Przed odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, który o 21:00 zakończył Czuwanie Maryjne, wierni wysłuchali konferencji nt. "Maryja - błogosławiona, która uwierzyła".

Czuwanie Maryjne w Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim było rozszerzoną formą codziennych wieczornych spotkań modlitewnych, które rozpoczęły się 2 sierpnia i potrwają do dnia zakończenia pielgrzymki diecezji sandomierskiej w dniu 12 sierpnia.

Ks. Jacek Staszak

Proboszcz par. św. Jana Chrzciciela

w Janowie Lubelskim

  do góry

Dodano: 7 sierpnia 2020 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2020


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004