::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

POWITANIE KSIĘDZA PROBOSZCZA

Niedziela 20 września br. w naszej parafii była radosnym dniem powitania ks. Tomasza Lisa, nowego Proboszcza, który z woli ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza obejmuje posługiwanie w naszej wspólnocie. Podczas Mszy św. o godzinie 10.30, sprawowanej przez nowego Księdza Proboszcza w asyście ks. Krzysztofa Lipskiego i ks. Leszka Pachuty, animowanej śpiewem chóru parafialnego i scholi młodzieży oazowej, nastąpiło oficjalne powitanie przez przedstawicieli parlamentu, władz samorządowych, powiatowych a nade wszystko przez przedstawicieli wszystkich grup działających przy naszej parafii. Pośród witających nie zabrakło Dyrektorów Szkół wraz z delegacjami nauczycieli oraz uczniów. Z radością i entuzjazmem parafianie przyjęli Nowego Księdza Proboszcza życząc przed wszystkim obfitości Bożych darów oraz nieustannej, czułej opieki Matki Bożej Janowskiej, Pani Łaskawej, Różańcowej.
Ksiądz Proboszcz w wygłoszonej homilii idąc za słowami Proroka Izajasza i Ewangelii według św. Mateusza zaprosił wszystkich zebranych, aby z wielkim zapałem poszukiwali Pana i odpowiadali na głos Jego zaproszenia do pracy w Winnicy Pańskiej. Tymi słowami parafianie zostali wprowadzeni w klimat posługi Księdza Proboszcza, który swoje pasterzowanie zawierzył Matce Bożej Janowskiej, Pani Łaskawej, Różańcowej, wyrażając gotowość pełnienia woli Bożej i oddania wszystkich swoich sił dla dobra parafian.

Życzymy ks. Tomaszowi owocnej pracy i satysfakcji z podejmowanych działań. Niech Opatrzność Boża czuwa i prowadzi każdego dnia.

Szczęść Boże

Tekst: s. Tomasza

Foto: K. Rząd

  do góry

Dodano: 21 września 2020 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2020


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004