::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

POMOCNE DŁONIE I GORĄCE SERCA

Przez dwa dni ponad 40 wolontariuszy prowadziło zbiórkę żywności w sklepach Biedronka dla ubogich z naszej parafii. Zebrano blisko 600 kg produktów. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom.

Była to już 18. edycja ogólnopolskiej akcji w trakcie której wolontariusze kwestują w sklepach i marketach spożywczych zbierając żywność o przedłużonym terminie ważności.

W naszej parafii ponad 40 wolontariuszy prowadziło zbiórkę w trzech sklepach sieci Biedronka.

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze, itp., które trafią do ubogich, osób starszych, potrzebujących w naszej parafii.

- Wraz z przyjaciółmi wspieramy wolontariuszy i zbieramy żywność dla osób biednych i potrzebujących. To nasza kolejna akcja. W tym roku nie jesteśmy bezpośrednio zaangażowania w kwestę, ale segregujemy żywność, by później przygotować z niej paczki dla biednych i ubogich rodzin. To dla nas okazja, aby włączyć się w pomoc dla innych i stać się miłosiernym samarytaninem – mówiła Natalia Pietrzyk.

- Jesteśmy zbudowani wielką hojnością naszych parafian i tych którzy robili zakupy w dniu dzisiejszym. Podczas dwudniowej akcji zbieraliśmy dary od osób, które chciały włączyć się w tę akcję. Dziękujemy za otwarte serca i hojność na rzecz potrzebujących – mówił siostra Tomasza ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, koordynatorka akcji w Janowie Lubelskim.

- Dziękujemy wspaniałym wolontariuszom, którzy kwestowali w sklepach, osobom wspierającym transport i młodym, którzy segregowali zebraną żywność i przygotowali ją by przygotować paczki dla potrzebującym. Jestem zbudowany wspaniałą postawą wielu ludzi, którzy okazując serce podzielili się zakupami i wsparli naszą akcję – podsumował akcję ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii.

Z zebranych produktów spożywczych zostaną przygotowane paczki, które później będą przekazane najuboższym rodzinom oraz osobom samotnym w naszej parafii.

  do góry

Dodano: 26 września 2020 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2020


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004