::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PARAFIALNY DZIEŃ RÓŻAŃCOWY

We wspomnienie Matki Bożej Różańcowe w naszym sanktuarium odbył się Parafialny Dzień Różańcowy.

Jednym z tytułów Matki Bożej Janowskiej jest tytuł Różańcowa. Ma to związek prawdopodobnie z obecnością w tym miejscu ojców Dominikanów, którzy byli kustoszami sanktuarium do roku 1864. To właśnie św. Dominikowi, założycielowi zakonu, Maryja powierzyła propagowanie modlitwy różańcowej. Stąd chcemy, aby w naszym sanktuarium dzień 7 października był szczególnym czasem poświęconym modlitwie różańcowej. Tego dnia zaprosiliśmy na wspólne spotkanie członków Kół Żywego Różańca. Jest ich na terenie parafii blisko 60. Chcemy otoczyć opieką duszpasterską zelatorów, czyli animatorów, poszczególnych kół jak i wszystkich modlących się codziennie na różańcu – mówił ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii.

Parafialny Dzień Różańcowy rozpoczął się nabożeństwem różańcowym dla dzieci. Codziennie w tej modlitwie uczestniczy blisko 150 dzieci wraz z rodzicami. Następnie odbyło się spotkanie z zelatorami Kół Żywego Różańca na którym podjęto konkretne zadania modlitewno-duszpasterskie na nadchodzący rok pracy formacyjnej oraz ksiądz proboszcz wygłosił konferencję duchową na temat wartości modlitwy różańcowej.

Kolejnym punktem dnia różańcowego był koncert pieśni maryjnych w wykonaniu chóru parafialnego. Punktem centralnym była Msza św. Podczas homilii ks. Tomasz Lis, wskazał aktualność maryjnego wezwania do odmawiania różańca, który jest najskuteczniejszym orężem w walce ze złem i zadaniem jakie powinniśmy podejmować w naszej codziennej modlitwie.

Po Mszy św. odbyła się druga cześć koncertu. Następnie wyruszyła procesja różańcowa po Placu Maryjnym podczas której odmówiono cześć chwalebną różańca świętego. Parafialny Dzień Różańcowy zakończyło wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

Foto: Archiwum parafialne

KONCERT CHÓRU - OBEJRZYJ FILM NA

PROCESJA RÓŻAŃCOWA - OBEJRZYJ FILM NA

  do góry

Dodano: 8 października 2020 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2020


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004